Złoto koloidalne w kosmetykach

Dobroczynne działanie złota jest znane od starożytności. W poszukiwaniu skutecznie działających środków odmładzających coraz częściej sięgamy do doświadczeń naszych przodków, dlatego obecnie złoto znajduje szerokie zastosowanie w medycynie i kosmetologii. Możemy je spotkać m.in. w kremach przeciwzmarszczkowych, serach ujędrniających oraz w tonikach, których zadaniem jest efektywne zwalczanie trądziku.

Preparaty przeciwzmarszczkowe z nano złotem

nano złoto na zmarszczkiOdmładzające właściwości złota znali starożytni Chińczycy i Tybetańczycy, z powodzeniem wykorzystywali je również Inkowe i Aztekowie. Dzisiaj bez problemu zakupimy preparaty na bazie niejonizowanego złota nanokoloidalnego, które mają dobroczynny wpływ na nasze organizmy. Szczególną uwagę należy zwrócić, na sposób w jaki działa nano złoto na zmarszczki. Aktualnie panie bardzo chętnie korzystają ze złotych maseczek, stosują implantację złotych nici (lifting oparty na złocie) oraz poddają się innym zabiegom, w których wykorzystuje się właściwości tego kruszcu. Warto zainwestować również w domową pielęgnację nano złotem, dzięki której będziemy mogły codziennie ujędrniać oraz wygładzać skórę. Płyn na bazie złota koloidalnego widocznie odmładza: dzięki stymulacji do produkcji kolagenu, sprawia, że cera staje się sprężysta i zdrowa. Ponadto skutecznie redukuje przebarwienia oraz wspaniale sprawdza się w nawilżaniu skóry skłonnej do alergii.

Producenci płynów z nanokoloidalnym złotem zachęcają do stosowania ich tuż po oczyszczeniu twarzy. Dzięki temu cera staje się odpowiednio napięta, co zapobiega jej rozciąganiu w czasie nakładania kremu. Dodatkowo sprawia, że kosmetyk dużo lepiej się wchłania. Nano złoto działa przeciwzmarszczkowo i redukująco na wcześniej powstałe bruzdy, a ponadto skutecznie leczy wszelkie niedoskonałości cery.