Ziemia okrzemkowa na piękne włosy

Poszukując sposobów na piękne włosy, możemy odnaleźć wiele ciekawych porad. Mimo, że stosowanie masek, odżywek i olejków, bez wątpienia poprawia ich kondycję, sama pielęgnacja nie wystarczy. Zdecydowanie większy wpływ na wygląd na dieta. Niektóre składniki diety są szczególnie polecane, jeżeli chcemy wzmocnić włosy i paznokcie. Dzięki nim będą zdrowe i lśniące.

Właściwości ziemi okrzemkowej

dobra spożywcza ziemia okrzemkowaWielbicielki naturalnej pielęgnacji wiedzą, że pokrzywa, siemię lniane, oleje roślinne i skrzyp, są w stanie zauważalnie poprawić kondycję włosów i paznokci. Ten ostatni jest składnikiem wielu suplementów diety, które mają za zadanie wzmocnić zrogowaciałe wytwory naskórka. To wszystko z uwagi na wysoką zawartość krzemionki, która fenomenalnie wpływa na włosy i paznokcie. Niestety krzem zawarty w skrzypie bardzo ciężko się wchłania. Zdecydowanie lepiej sięgnąć po ziemię okrzemkową. Nie tylko oczyszcza organizm ze złogów, ale także przeciwdziała wypadaniu włosów i widocznie je wzmacnia. Jej regularne spożywanie sprawia również, że szybciej rosną. Warto mieć na uwadze, że dobra spożywcza ziemia okrzemkowa powinna być przyjmowana regularnie, aby kuracja przyniosła efekty. Możemy także używać jej zewnętrznie, dodając do szamponu lub ulubionej odżywki. To w sposób zdecydowany wzmocni jej działanie. Stosując ziemię okrzemkową, zauważymy również inne efekty- gładszą, lepiej napiętą skórę, mocniejsze zęby i paznokcie.

To, czym się żywimy, ma niebagatelny wpływ na nasz wygląd. Niektóre substancje wykazują szczególnie silne działanie. Tak jest w przypadku ziemi okrzemkowej, która regularnie stosowana przyczynia się do regeneracji i wzmocnienia całego organizmu. Jej dobroczynne działanie z pewnością zauważymy po poprawie wyglądu włosów i paznokci.