Zdrowa pielucha wielorazowa

Pieluszki jednorazowe są dobrodziejstwem dzisiejszych czasów, kiedy mamy nie muszą dzień w dzień prać wielorazowych pieluszek tetrowych, które stanowiły wkład do specjalnych majtek. Jednak jednorazowe pieluchy nie są zdrowe.

Jak stosować pieluchy wielorazowe?

ekologiczna pielucha wielorazowaDzieci do około półtora roku załatwiają swoje potrzeby do pieluszek, ponieważ nie kontrolują tego odruchu. Większość mam przez ten czas zakłada maluchom jednorazowe pieluszki, które są wygodne w stosowaniu, ale za to zanieczyszczają środowisko nawet na pięćset lat. Z tego względu coraz więcej mam sięga po ekologiczne rozwiązania, które mogą być równie łatwe w stosowaniu, ale bezpieczne dla przyrody. Ekologiczna pielucha wielorazowa jest z wyglądu bardzo podobna do jednorazowej, z tym że jest wykonana z materiału. Przeważnie są wykonane z wełny lub bawełny i zapinane są na zatrzaski lub rzep. Są przede wszystkim bardzo wygodne w noszeniu i samym zakładaniu. Jako ich wypełnienie stosuje jest klasyczne pieluszki tetrowe, które są składane w odpowiedni sposób i wsadzane do pieluszki. Wielorazowe pieluchy przede wszystkim oddychają, czego nie można powiedzieć o jednorazowych. Wkład wymienia się tak samo często jak zmienia klasyczną pieluchę, ale zamiast do kosza, to wrzuca się ją do pralki lub do namoczenia. Oczywiście korzystając z nich trzeba się liczyć z tym, że będzie więcej prania, ale badania pokazują, że noszenia pieluch wielokrotnego użytku znacznie rzadziej powoduje powstawanie odparzeń. Na pewno zapewniają idealną swobodę ruchu.

Pieluszki wielorazowe mają żywe i ciekawe kolory, sprawiają, że maluch w samej pieluszce prezentuję się wyjątkowo słodko. Jeżeli decydujemy się na korzystanie z takich pieluch, to koniecznie trzeba kupić przynajmniej kilka sztuk, aby zawsze mieć czyste pod ręką.