Zatrudnianie wykwalifikowanych pracowników z Ukrainy

Polscy pracodawcy coraz chętniej decydują się na zatrudnianie pracowników z Ukrainy. Taki kierunek obiera coraz więcej przedsiębiorstw, które szukają pracowitych rąk do pracy. Szczególnie od pracowników są uzależnione takie branże jak budowlana lub produkcyjna, gdzie wielu specjalistów do pracy znajduje się właśnie na Ukrainie.

Gdzie szukać dobrych pracowników z Ukrainy?

gdzie szukać pracowników z ukrainyKażdy pracodawca który chce znaleźć wykwalifikowanego pracownika z Ukrainy może skorzystać z kilku możliwości. Jedną z najprostszych możliwości jest skorzystanie z współpracy doświadczonej agencji pracy, która zajmuje się poszukiwaniem takich chętnych rąk do pracy. Profesjonalne agencje pracy mają swoich przedstawicieli za granicą i często werbują tam nowe osoby do pracy w Polsce. Duże agencje pracy mają często własne bazy pracowników, którzy zostawiają w nich swoje CV. Współpraca z doświadczona agencją pracy to jednak nie jedyny sposób na pozyskanie dobrego pracownika i warto również spróbować innych metod. Gdzie szukać pracowników z Ukrainy? Kolejnym sposobem na znalezienie dobrego pracownika do pracy z Ukrainy jest wystawienie zwykłego ogłoszenia na jedynym z popularnych serwisów ogłoszeniowych. W Polsce działa przynajmniej kilka takich serwisów, gdzie bardzo często zaglądają również osoby z takich krajów jak Ukraina, Rosja lub Białoruś. O czym warto pamiętać przy wystawianiu takiego ogłoszenia?

Podczas wystawiania swojego ogłoszenia w serwisie warto pamiętać o tym, by przetłumaczyć je na język ukraiński. Tym sposobem nasze ogłoszenie z pewnością uzyska większy odzew, a na naszą skrzynkę internetową przyjdzie wiele CV od potencjalnych kandydatów. Wówczas będziemy musieli jedynie przejrzeć takie kandydatury i wybrać najlepszych pracowników do pracy w naszej firmie.