Zastosowanie toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego

 

Z usług medycyny estetycznej korzystają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Większości medycyna estetyczna kojarzy się z dbaniem o swój wygląd, głównie o piękno twarzy. Rzeczywiście większość zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych jest właśnie na skórze twarzy.

Popularne zabiegi na twarz z zakresu medycyny estetycznej

medycyna estetyczna wykonywana w ŁodziGłównym zadaniem medycyny estetycznej jest zatrzymanie upływającego czasu, a dokładniej zmian na ciele, które on powoduje. Upływający czas widać szczególnie na delikatnej skórze twarzy. Dlatego korzystanie z zabiegów upiększających jest jak najbardziej wskazane. Jednym z popularniejszych zabiegów jest zastosowanie toksyny botulinowej. Toksyna ta działa, blokując przewodnictwo nerwowe w płytce nerwowo-mięśniowej. To sprawia, że mięsień mimiczny nie kurczy się, staje się sztywny, napina się i wygładza w ten sposób zmarszczki. Medycyna estetyczna zajmuje się różnymi problemami ze skórą. Na pewno medycyna estetyczna wykonywana w Łodzi jest w stanie redukować rumień, przebarwienia, plamy, rewitalizować skórę. Rewitalizacja bardzo często przebiega z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Kwas ten ma pobudzić fibroblasty do produkcji kolagenu. Za pomocą medycyny estetycznej można nie tylko powiększać usta, ale również modulować, kształtować owal twarzy. Na zabiegi medycyny estetycznej podatne są zmarszczki okolic oczu, których także można się pozbyć kwasem hialuronowym.

W gabinetach medycyny estetycznej często wykonywanym zabiegiem jest depilacja. Jest to jeden z wielu zabiegów laserowych. Przed skorzystaniem z usług medycznych trzeba skonsultować się z lekarzem – to on doradzi, jaka metoda będzie najlepsza, aby uzyskać pożądany efekt. Zabiegi medycyny estetycznej nie są długotrwałe, zazwyczaj wymagają tylko znieczulenia miejscowego, a obrzęk po zabiegu znika po kilku dniach.