Zastosowanie rekuperatorów

Eksperci jednogłośnie twierdzą, że rekuperacja w naszym domu, to jak najbardziej opłacalna, oraz co najważniejsza zwrotna inwestycja. Pomimo, jej stosunkowo wysokich kosztów zakupu i montażu, możemy być pewni, że zwróci się nam ona już po okresie kilkunastu lat.

Wentylacja z wymiennikiem ciepła bowiem, pozwala nam znacznie obniżać koszty ogrzewania naszego domu. Z przeprowadzonych badań wynika, że tanie koszty eksploatacji tego urządzenia, coraz częściej zachęcają nas do jego zakupu. Należy również zauważyć, że rekuperator zapewnia nam stały dostęp do czystego powietrza, które jest filtrowane, zanim jeszcze napłynie do naszego domu. To z kolei poprawia nasze samopoczucie.
Nie ulega zatem żadnej wątpliwości, że zastosowanie rekuperatorów jest bardzo duże. Po pierwsze bowiem, pozwalają one na utrzymywanie optymalnej temperatury w naszych domach, po drugie zaś sprawiają, że czujemy się znacznie lepiej. Utrzymywanie optymalnej temperatury, dotyczy nie tylko okresów zimowych, kiedy to wymiennik ciepła, odzyskuje tracone ciepło. W dużej mierze bowiem, także w okresie letnim, możemy liczyć na obniżenie temperatury w pomieszczeniach. Rekuperator bowiem, to także urządzenie, które podobnie jak klimatyzacja, może schładzać powietrze.
Nie ulega zatem żadnej wątpliwości, że rekuperatory mogą nie tylko ogrzewać napływające powietrze do środka domu, ale również je schładzać w zależności od temperatury, jaka panuje na zewnątrz. Inwestycja ta, jest zatem jak najbardziej opłacalna pod względem finansowym, jak też zdrowotnym.

Według najnowszych badań stosowanie rekuperacji jest najbardziej popularne w Krakowie i okolicach. Krakowiacy doceniają czyste powietrze w swoich domach oraz korzyści dla środowiska. W Krakowie panuje duża konkurencja w branży co przekłada się na niższe ceny w Małopolsce. Kolejne miasta które zamierzają dogonić Kraków to Nowy Sącz i Tarnów…