Zaskakujące wykorzystanie woreczków strunowych

Woreczków strunowych chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Występują w wielu wymiarach, są obecne w każdym domu i w każdym sklepie, w którym sprzedawana jest biżuteria. Ponadto, znajduje zastosowanie zarówno w łazience, w kuchni jak również w biurowym przyborniku. Dziś przedstawimy triki z wykorzystaniem popularnych woreczków. 

Najpopularniejsze woreczki na świecie 

woreczki strunoweKażdy zetknął się z woreczkami strunowymi i ma ich w domu co najmniej kilkadziesiąt. Okazuje się, że ich różnorodność względem wymiarów oraz szczelność, przyda się w każdym domu – nie tylko do przechowywania drobnych rzeczy bądź biżuterii. Oto najlepsze – według nas – sposoby wykorzystania woreczków strunowych. Nadają się się do przechowywania kolorowego cukru (szczególnie tego, który wykonujemy sami przy pomocy grubego cukru, barwnika i – ewentualnie – aromatu spożywczego). Dzięki temu, że woreczki strunowe są szczelne, chronią cukier przed dostawaniem się powietrza oraz wilgoci, co pozwala na dłuższe utrzymanie koloru oraz zapachu. Atestowane woreczki strunowe, które są wykonane ze specjalnej folii przeznaczonej do kontaktu z żywnością oraz specjalnym polem do podpisywania zawartości, przydadzą się do przechowywania przypraw oraz ryżu i zachowania ich aromatu na bardzo długo. Woreczki przydadzą się również tym, którzy lubią podróżować, szczególnie z plecakiem i namiotem – nic lepiej nie ochroni dokumentów przed deszczem i wilgocią niż wspomniane torebki strunowe.  

Sposobów wykorzystania woreczków strunowych jest wiele i wystarczy odrobina kreatywności, aby znacznie ułatwić sobie życie. Można z nich zrobić torebki powietrzne, które często spotykamy w paczkach; domowy dozownik wody do roślin, a nawet przechowywać w nich pokrojone cytrusy, aby utrzymały świeżość pięć razy dłużej niż w naturalnych warunkach.