Zalety jazdy na rowerze – rowery miejskie

Warto wiedzieć, że jazda na rowerze przynosi naprawdę zbawienne skutki dla naszego organizmu. Po pierwsze podczas godzinnej jazdy na rowerze można spalić około 500 kalorii. Wiadomo, że nie sprawia nam to żadnego problemu. Nie jest to zbyt duży wysiłek i wystarczy do tego zwykły rower miejski.

rowery miejskieDla pań może okazać się to jednym z najprzyjemniejszych sposobów na utrzymanie ładnej figury. Oczywiście należy do tego wszystkiego dodać jeszcze wszelkie inne aspekty zdrowotne. Nawet półgodzinna jazda na rowerze może pobudzić pracę mięśni i pobierać zapasy energii z komórek tłuszczowych. Dzięki temu schudniemy, a także normalizuje się poziom cukru w naszej krwi. Nie od dziś wiadomo, że jazda na rowerze jest prawdziwym lekarstwem na miażdżycę. Jeśli będziemy regularnie jeździć to możemy obniżyć poziom złego cholesterolu, a podwyższyć poziom dobrego.
Ile takich przejażdżek nam trzeba? Wystarczą trzy lub cztery. Jadąc na rowerze musimy wykonać pewny wysiłek. Wysiłek natomiast sprawia, że nasza pojemność płuc zwiększa się i to bardzo znacznie. Krew jest znacznie bardziej dotleniona, a co za tym idzie serce lepiej pracuje. Oprócz tego wszystkiego znacznie poprawi się zatem ogólna wydolność naszego organizmu. Wzrośnie wytrzymałość naszych mięśni oraz ich siła. Szczególnie dotyczy to mięśni łydek oraz mięśni ud.
Warto wiedzieć także to, że dzięki takim rowerowym wycieczkom staniemy się odporni na zmęczenie. Oczywiście dzięki temu lepiej będziemy znosić sytuacje stresowe. Jazda na rowerze daje nam także możliwość obcowania z naturą, wyciszenia się oraz niezwykłego odprężenia. Jest to odpowiedni sport dla każdego. Osoby, które mają jakieś poważne schodzenia układu krążenia lub też zaawansowaną chorobę stawów raczej powinny powstrzymać się od jazdy na rowerze. Także osoby które mają urazy kręgosłupa powinny schować rower do piwnicy.

Jeśli jednak ktoś się uprze i mim wszystko będzie chciał jeździć na rowerze to powinien wcześniej skonsultować się z lekarzem i zasięgnąć jego opinii w tej kwestii.

Dodaj komentarz