Zadanie dla BHP – oznakowanie pojazdu ADR

Kiedy otrzymałem dokumenty poświadczające fakt, że mogą pracować w obrębie bezpieczeństwa i higieny pracy byłem bardzo podekscytowany. Miałem nadzieję, że moja droga zawodowa i kariera nabiorą sporego tempa. Czekałem na nowe wyzwania i nagle zobaczyłem ogłoszenie. Szukali specjalistów do firmy transportowej. Od razu odpowiedziałem na ogłoszenie. 

Znakowanie pojazdów ADR jednym z zadań

oznakowanie pojazdów adrJuż po kilku dniach otrzymałem wiadomość, że moja kandydatura została pozytywnie rozpatrzona i zapraszają mnie na rozmowę i podpisanie dokumentów. Byłam bardzo szczęśliwy. Dowiedziałem się od mojego pracodawcy, że jednym z zadań oprócz dbanie o to, aby w zakładzie przestrzegane były wszystkie zasady bezpieczeństwa i higieny pracy będzie oznakowanie pojazdów adr, czyli przewożących towary uznane za niebezpieczne. Miałem także dokładnie weryfikować fakt, czy auta przewożące tego typu ładunki aby na pewno są dobrze przygotowane i wyposażone we wszystkie niezbędne sprzęty. Byłem podekscytowany nowym wymiarem zadań, bowiem rzeczami z zakresu przewozu adr nigdy się nie zajmowałem, więc było to dla mnie coś zupełnie nowego i ciekawego. Pierwsze auto, jakie przewoziło adr był to samochód dostawczy, który dowoził do mniejszych wsi butle z gazem. Musiałem sprawdzić czy auto posiada gaśnice, jest w pełni sprawne i dostosowane do przewozu tej substancji. Na koniec przyklejałem na sam tył pomarańczową naklejkę, aby poinformować innych uczestników ruchu o przewozie niebezpiecznym. 

Trzeba było także zweryfikować , czy kierowca ma aktualne uprawnienia. Kolejne transporty były już dużo bardziej znaczące, bo przewoziły opryski chemiczne oraz paliwo. Tam weryfikacja trwała nieco dłużej, ale procedura była taka sama. Mam poczucie, że zwiększam bezpieczeństwo na drodze.