Zaawansowany monitoring internetowy

Z powodu niewielkiej ilości zdarzeń na obiekcie ochranianym przez moją firmę, właściciel zrezygnował z ochrony fizycznej. Monitoring wizyjny stał się jedyną formą stałej ochrony owego obiektu. Wymagało to oczywiście podłączenia systemu do stacji monitorowania, co nie było wcale tak prostą sprawą jak mogło się wydawać.

Nowoczesny bezprzewodowy monitoring

monitoring ipNa obiekcie działał starego typu system monitoringu, który bardzo dobrze sprawdzał się przy monitoringu stacjonarnym, aczkolwiek po podłączeniu do stacji, obraz był niewyraźny, momentami wręcz nieczytelny, a opóźnienia przekazu duże. Należało więc wymienić cały system na nowoczesny monitoring ip wysokiej jakości. Stare oprogramowanie nie było kompatybilne z łączami internetowymi, przez co niemożliwe było sterowanie kamerami obrotowymi i tubami, robienie zdjęć czy nagrywanie obrazu. Najstarsze kamery w ogóle nie reagowały na podpięcie ich do sieci. Wymiana wiązała się więc z całkowitą wymianą całego osprzętu, od kamer aż po okablowanie, choć nie wymagała wymiany serwerowni, która mogła zostać zlikwidowana, gdyż wszystkie dane z tego obiektu przechowywane były już na stacji monitorowania. Nowo zainstalowane kamery miały świetną jakość obrazu i równie dobry czas przesyłu danych, a zastosowane łącze było na tyle stabilne, by operatorzy mogli bez przeszkód monitorować obiekt, bez konieczności ciągłych poprawek i zegarowania materiału.

Było dość częstym przypadkiem przy znacznych opóźnieniach sygnału na słabszych łączach internetowych, i często utrudniało lub uniemożliwiało znalezienie konkretnego fragmentu materiału. Również sterowanie kamerami było wygodne i płynne, czas reakcji bardzo zadowalający i pozwalający na dokładne monitorowanie obiektu, również w trybie automatycznym.