Zaawansowane kabury do pistoletów

Dla poważnych strzelców sportowych oraz personelu służb mundurowych coraz częściej liczyła się najwyższa jakość wyposażenia. Podstawowy sprzęt i akcesoria do broni palnej często nie miały bowiem zbyt wielu zalet, a ich obecność w bardzo nieznacznym stopniu ułatwiała jej używanie.

Nowoczesne kabury dla profesjonalistów

kaburaKabury były jednym z tych elementów, na które bardzo narzekali zwłaszcza funkcjonariusze mundurowi. Starego typu skórzane kabury były bowiem niewygodne, i wręcz utrudniały dobywanie broni w sytuacji w której wymagane było jej użycie. Obecnie więc zastępowała je dość podstawowa, aczkolwiek znacznie wygodniejsza kabura z tworzywa sztucznego. Kabura tego typu przeznaczona była wyłącznie do jednego konkretnego modelu pistoletu, i nie mogła być używana z żadnym innym, aczkolwiek ogromnie ułatwiała zarówno przenoszenie broni, jak i jej dobywanie. Była bowiem na tyle uniwersalna, iż mogła być stosowana tak przez strzelców praworęcznych jak i leworęcznych, a metoda mocowania zależała wyłącznie od upodobań użytkownika. Kabury mogły być więc noszone na pasie, jak również na szelkach taktycznych lub panelach udowych, dość popularnych wśród personelu interwencyjnego. Pasy zabezpieczające z nylonu zapobiegały możliwości przypadkowego wypadnięcia broni z kabury w trakcie pracy, aczkolwiek w żaden sposób nie ograniczały możliwości jej dobycia w razie konieczności.

Mogły być regulowane w bardzo dużym stopniu, lub całkowicie odpięte od kabury, jeśli użytkownik preferował taki sposób przenoszenia broni. Skorupa z twardego tworzywa sztucznego, odlana dokładne według kształtu pistoletu do którego przenoszenia służyła, osłaniała natomiast broń przed uderzeniami, i uniemożliwiała przypadkowe jej odbezpieczenie i odpalenie podczas pracy.