Z elektronicznego kalendarza korzystam każdego dnia

Na co dzień pracuję jako przedstawiciel bankowy. Zajmuję się obsługą klientów biznesowych i każdego dnia mam jakieś zaplanowane spotkania. Do tego jeszcze muszę wykonać sporo telefonów o umówionych wcześniej godzinach. To wszystko wymaga ode mnie perfekcyjnej organizacji mojego dnia pracy. W tym celu korzystam z kalendarza – oczywiście tego w formie elektronicznej.

Codzienny plan pracy mam w kalendarzu

elektroniczny kalendarzMoje narzędzia pracy to komputer, tablet i smartfon. I w zasadzie to wszystko co jest mi potrzebne do kontaktowania się z klientami i ich obsługi. No i oczywiście samochód, którym przemieszczam się do klientów. Na komputerze, telefonie i tablecie mam zsynchronizowany elektroniczny kalendarz, w którym zapisuję każdy szczegół dotyczący mojego dnia pracy. Bez tego nie wyobrażam sobie funkcjonowania. Najlepszą funkcją kalendarzy elektronicznych są oczywiście przypomnienia, które można ustawić w dowolnej konfiguracji. Wyświetlają mi się na wszystkich urządzeniach, dzięki czemu nigdy nie zapominam o ważnym telefonie do wykonania. Bo daty, godziny i miejsca spotkań z klientami mam zawsze w głowie i o tym akurat pamiętam sam. Ale i tak wszystko skrupulatnie uzupełniam w swoim kalendarzu. No i ważne jest to, że taki sam program udało mi się ściągnąć na komputer i na urządzenia mobilne. Bo dzięki temu mogę wpisać coś w kalendarzu na komputerze i widzieć to również na tablecie i telefonie.

Nie wiem jak ludzie mogli pracować wcześniej bez takiego oprogramowania jak elektroniczny kalendarz. Dzisiaj wydaje mi się to niemożliwe, ale przecież dwie dekady temu też radziłem sobie bez takich narzędzi. Pamiętam, że wtedy wszystko zapisywałem w kalendarzu papierowym. Tylko, że ja tak brzydko piszę, że potem musiałem swoje wpisy w kalendarzu rozszyfrowywać.