Wyposażenie do jazdy konnej

Jazda konna to fantastyczny sport, który wymaga jednak dość dużych umiejętności w pracy z końmi, treningów oraz odpowiedniego sprzętu. Bez kilku podstawowych akcesoriów jazda konna może być problematyczna, zwłaszcza podczas codziennych jazd. W jakie elementy powinien zaopatrzyć się każdy jeździec, szczególnie ten zaawansowany?

W co powinien zaopatrzyć się jeździec?

oficerki jeździeckieNa początku swojej przygody z jeździectwem nie trzeba od razu inwestować w drogi i profesjonalny sprzęt. Lepiej najpierw sprawdzić, czy będziemy chcieli dalej kontynuować jazdy, czy może to jednak nie dla nas. Jeśli spróbowaliśmy już swoich sił, nauczyliśmy się podstaw jazdy i panowania nad koniem, warto jest zakupić podstawowy sprzęt jeździecki. Przede wszystkim, ważne jest odpowiednie obuwie, w którym wygodniej jest jeździć i trzymać stopę w strzemionach. Dzięki specjalnej budowie podeszwy sztyblety lub oficerki jeździeckie nie wysuwają się ze strzemion, co pozwala na lepsze trzymanie równowagi oraz sterowanie koniem. Jeśli zakupimy wysokie oficerki, nie musimy już martwić się o ochraniacze na łydki, gdyż but sam w sobie będzie chronił zarówno stopę jak i nogę przed otarciem. Warto również zaopatrzyć się w toczek jeździecki, który chroni naszą głowę podczas upadku. To bardzo ważne, aby był dopasowany do rozmiaru naszej głowy, wtedy będziemy mieć pewność, że dobrze nas zabezpiecza. Innym elementem są specjalne spodnie, tak zwane bryczesy. Chronią one uda oraz pośladki przed otarciami poprzez wzmocnienie tych miejsc grubszym materiałem.

Akcesoria i odpowiednie ubrania mają na celu uprzyjemnić i ułatwić naukę jazdy konnej, jak i wspomagać zaawansowanych jeźdźców. Dobrze dopasowany toczek, specjalne buty oraz wzmocnione spodnie to kilka niezbędnych rzeczy, dzięki którym z powodzeniem nauczymy się jeździć konno. W miarę podnoszenia się naszych umiejętności z pewnością zakupimy o wiele więcej gadżetów.