Wypadek w hali targowej i zniszczone stoiska

stoiska targowe

Miejscem cieszącym się największym zainteresowaniem w naszym mieście zdecydowanie jest wielka hala targowa. Z braku większych atrakcji turystycznych to właśnie ona przyciąga największe grono turystów, szukających wszelakich artykułów po niskich cenach.

Zniszczone stoiska targowe na hali

stoiska targowe

Na targowisku można znaleźć stoiska targowe po prostu ze wszystkim odzieżą, artykułami domowymi, samochodowymi, produkty spożywcze, kwiaty, a także wyroby ręczne i wiele naprawdę przeróżnych artykułów, o których człowiek nie jest w stanie nawet pomyśleć. Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście stoisko targowe z regionalnymi produktami spożywczymi. Rzadko gdzie możemy teraz znaleźć naturalne wyroby stworzone rękoma człowieka pochodzące z niedużych, nie masowych hodowli. Hala była otwarta codziennie poza niedzielami od samego rana do godziny osiemnastej, była ona miejscem pracy większości mieszkańców naszego miasta i pobliskich wsi i mniejszych mieścin. Niestety pewnego dnia doszło do okrutnej tragedii. Nagromadzony na dachu śnieg spowodował znaczne osłabienie konstrukcji w wyniku czego, dach zapadła się niszcząc systemy wystawiennicze sprzedawców, a także przygniatając znajdujących się w hali ludzi. W tragedii zginęło kilkadziesiąt osób, a kilkaset zostało przewiezionych do szpitala z powodu rozległych obrażeń. Tragedia na długo zapisała się w pamięci naszego miasta jednak nie zrezygnowano z hali targowej.

Po wypadku przystąpiono do jej odbudowy, dodatkowo stosując wzmocnienie dachu, a także instalując system, dzięki któremu śnieg nie zalegał na dachu, mimo to wiele osób wciąż ma w pamięci wypadek i trzyma się od tego miejsca z daleka.