Wypadek drogowy, a odszkodowanie

 

Wypadek drogowy to zazwyczaj wielka tragedia. Przynajmniej dla jego ofiar. Jeśli już do niego dochodzi, większość z nas chciałoby, aby zdrowie i życie ofiar było bezpieczne. W dzisiejszych czasach – dzięki nowoczesnej technologii – produkowane są samochody o wiele bezpieczniejsze, niż to działo się dawniej. To wielki plus.

Wypadki zdarzają się na całym świecie

roszczenia odszkodowawcze po wypadku drogowymJeszcze dziś produkuje się samochody, nad którymi nie warto się nawet pochylić, ponieważ są po prostu niebezpieczne. Z drugiej strony te samochody są zazwyczaj tanie, więc nie ma co wymagać wysokich kwestii bezpieczeństwa w razie zdarzenia drogowego. Samochody niezwykle drogie posiadają zabezpieczenia tak duże, że w razie wypadku, w jego wnętrzu, ludzie są maksymalnie bezpieczni. Czyli na tyle, na ile pozwalają współczesne wynalazki. Pomimo wszelkich form wdrażanego bezpieczeństwa, dochodzi do wypadków. Mogą one być spowodowane zarówno nieuwagą człowieka, jak i wadą techniczną samochodu. Wtedy roszczenia odszkodowawcze po wypadku drogowym są najczęściej zgłaszane do ubezpieczyciela, obsługującego winnego całego, dramatycznego wydarzenia. Sprawca jest także prześwietlany przez policję, która najczęściej wskazuje winnego. Kwota odszkodowania nigdy nie jest z góry przewidziana. Wszystko zależy od tego, co się wydarzyło i czyja to wina. Jeśli ewentualny sprawca poczuwa się do winy, to także przemawia na jego korzyść. Najważniejsze jest, aby nie było ofiar w ludziach. Wtedy sama skrucha niewiele pomoże.

Aby uzyskać odszkodowanie należy na samym początku zrobić odpowiednie zdjęcia zdarzenia, które potem przedstawia się ubezpieczycielowi. Na ich podstawie, a także na podstawie opinii biegłego i zeznań świadków, odszkodowanie może być wypłacone ofierze wypadku, lub kierowcy kolizji.