Wynajem wózków inwalidzkich

Jakiś czas temu moja siostra rozpoczęła pracę jako ratownik medyczny w naszym szpitalu. Wiedziałam ile to wymaga od niej siły i samozaparcia jak również kształtuje w niej charakter. Powiedziała mi, że ostatnio przyjeżdża do nich na oddział ratunkowy mnóstwo osób ze złamaniami. 

Wynajem wózków inwalidzkich pomysłem na biznes 

wózki inwalidzkie w łodziCo ciekawe pacjenci bardzo często pytają się, czy szpital ma na stanie chociażby na wynajem czy wypożyczanie kule, wózki czy inne niezbędne do funkcjonowania produkty podczas złamań lub nieco poważniejszych schorzeń. Szpital dysponował takim sprzętem tylko na własny użytek a i tego czasami brakowało. Wtedy wpadł mi do głowy pomysł na biznes. Przypomniałam sobie, że obok szpitala jest mała zabudowa, która kiedyś była kioskiem – cały czas jest ona do wynajęcia. Pomyślałam, że biznes obok szpitala to świetny pomysł – chciałam wynajmować oraz sprzedawać sprzęt medyczny. Wiedziałam, że wózki inwalidzkie w łodzi są poszukiwane, szczególnie w okolicach szpitala, gdzie potrzeba jest nagła. Moja siostra powiedziała, że to w sumie bardzo dobry pomysł i dała mi namiary na sprawdzoną hurtownie takich produktów – mogłam je skupić nieco taniej. Poprosiłam ją o to, aby sprawdziła wśród pacjentów, czy to by miało racje bytu. Okazało się, że pacjenci od razu pytali gdzie jest ta wypożyczalnia. Dużo nie myśląc zadzwoniłam do właściciela budynku i rozpoczęłam remont oraz adaptacje. Postarałam się o pozwolenia i refundacje i wystartowałam po trzech tygodniach z wypożyczalnią. 

Najczęściej wypożyczane były naturalnie wózki inwalidzkie, ale nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się kule i kołnierze ortopedyczne. W najbliższym czasie mam również zamiar poszerzyć moją ofertę miedzy innymi o wózki inwalidzkie automatyczne oraz o rzeczy do higieny codziennej.