Wynajęcie murowanej hali firmie przemysłowej

W spadku po ojcu odziedziczyłem starą halę murowaną na obrzeżach Łodzi. Na początku nie byłem specjalnie zachwycony, gdyż nie miałem pojęcia co z tym spadkiem zrobić. Dowiedziałem się jednak, że hala była sporo warta i zdecydowałem się ją wynajmować do czasu, aż będę mógł ją sprzedać.

Hala murowana wynajęta na okres dwóch lat 

hale murowane łódzkieHala była nieco zapuszczona, bo od kilku lat stała pusta. Wiedziałem, że przed najmem muszę o nią zadbać, gdyż w takim stanie nikt nie będzie chciał jej ode mnie wynająć a wiedziałem ile kosztował najem za tego typu hale murowane Łódzkie i tak miało dość niskie ceny i dzięki temu tak wiele osób tutaj przyjeżdżało. Wynająłem ekipę remontową, która miała zająć się przygotowaniem hali. W okolicy było jeszcze wiele hal, które również były murowane, dlatego postanowiłem popytać jaki był koszt najmu. Dzięki temu wiedziałem jaką cenę ustalić. Dzięki temu, że moja hala była właśnie murowana, to zainteresowanie jej najmem było wręcz ogromne. Zdecydowałem się jednak na współpracę z firmą przemysłową, która chciała nająć ode mnie halę na minimum dwa lata. Wiedziałem, że w tym czasie hala będzie przynosiła zyski i później bez problemu będę mógł ją sprzedać. Ja sam firmy nie miałem i hali nie potrzebowałem, ale skoro mogłem na niej zarobić, to przecież musiałem to wykorzystać. Hala była solidna a po remoncie prezentowała się jak nowa. Nic dziwnego więc, że zainteresowanie było tak ogromne. Zrobiłem na tej hali niezły interes.

Po upływie dwóch lat zaoferowałem firmie przemysłowej kupienie hali murowanej. Negocjacje nie były trudne, ponieważ zaoferowana przeze mnie cena od razu została zaakceptowana. Wszystko załatwiłem dokładnie tak jak planowałem i to mnie cieszyło. Mogłem kupić sobie w końcu własne mieszkanie.