Wykorzystanie wosku do kominka

Ilość wosku, jaką należy umieścić w misie kominka powinna być uzależniona od jej wielkości, a także od naszych osobistych preferencji w kontekście intensywności zapachu. Woski można dzielić na dowolne porcje. Zdecydowanie warto zaczynać od mniejszych w taki sposób, aby móc dopasować odpowiednią ilość wosku do wielkości pomieszczenia, w którym będzie palony. Co jeszcze warto wiedzieć na temat wosków do kominków?

Zalety naturalnych wosków

naturalny wosk do kominkaCiekawą opcję stanowi tworzenie własnych kompozycji zapachowych w wyniku łączenia wosków. Można w ten sposób także wzmocnić aromaty ulubionych wosków poprzez palenie w tym samym czasie wosku oraz świecy o identycznych nutach zapachowych. Najlepszym wyborem będzie naturalny wosk do kominka. Istotną kwestię stanowi również dobieranie odpowiedniego podgrzewacza, który powinien być najlepiej bezzapachowy, aby nie zakłócać aromatu samego wosku. Zarówno podgrzewacze, jak woski zapachowe warto wybierać spośród zrobionych z naturalnych wosków. Są one znacznie bezpieczniejsze dla naszego zdrowia, jak również dla środowiska. Dodatkowo szybciej się rozpuszczają, a także nie kruszą się w odróżnieniu od tych wykonanych z parafiny. Tak samo, jak w przypadku palenia świec zapachowych, należy również zachować środki ostrożności. Kominek powinien być ustawiony w bezpiecznym miejscu, niedostępnym dla zwierząt domowych oraz dzieci.

Wosk zapachowy do kominka może być używany wielokrotnie, do momentu utraty zapachu. Jeśli byśmy chcieli usunąć wosk z komina, można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym jest usunięcie ostygniętego, jednak nadal plastycznego wosku przy pomocy papierowego ręcznika oraz dokładne umycie kominka. Drugi sposób to włożenie ostygniętego kominka do zamrażarki na kilkanaście minut i usunięcie po tym czasie bryłki wosku przy pomocy noża albo łyżeczki.