Wykorzystanie wag w handlu towarami sypkimi

Nie tylko duże firmy handlowe zyskują bardzo wiele na inwestowaniu w nowoczesną przestrzeń magazynową czy odpowiednie rampy załadunkowe. Naturalnie firmy specjalizujące się w transporcie i logistyce oraz handlu muszą być przygotowane na przyjęcie nawet bardzo dużych i niestandardowych ładunków, dlatego są regularnie unowocześniane. Ale nawet niewielka firma usługowa zajmująca się chociażby naprawą samochodów albo skupem złomu, niejednokrotnie potrzebuje takich urządzeń jak podnośniki hydrauliczne czy wagi samochodowe.

Im lepiej wykonany jest sprzęt, który stanowi o tempie i jakości pracy danego przedsiębiorstwa, tym łatwiej przychodzi optymalizowanie kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa.

waga-samochodowaWaga pozwala na bardzo sprawne dokonanie pomiaru masy przyjętego transportu a w przypadku wydawania towaru zamówionego umożliwia szybkie zweryfikowanie, czy w magazynie lub na innym etapie transportu nie doszło do pomyłki. Szczególnie duże ma to znaczenie w miejscach, gdzie od lat obsługą wagi zajmuje się człowiek bez żadnego wsparcia nowoczesnych narzędzi elektronicznych. Tam pomyłki zdarzają się dość często a w przypadku prowadzenia biznesu na większą skalę kilka błędów w odczycie wagi w miesiącu może oznaczać bardzo duże straty.

Kłopotem jest też bez wątpienia przetrzymywanie dokumentacji wstecz, a więc prowadzenie archiwum. Wagi samochodowe w starym stylu bez wątpienia są bardziej podatne na negatywne skutki opadów atmosferycznych i z czasem są coraz trudniejsze do regulacji. Wymiana ich na nowsze modele rozwiązuje więc wiele kłopotów za jednym razem, albowiem współczesne modele gwarantują zdecydowanie dokładniejszy pomiar dzięki zastosowaniu elektronicznych systemów. W ten sposób pracownik, który odpowiedzialny jest za obsługiwanie wagi, otrzymuje szereg przydatnych narzędzi i funkcji programowych, które zmniejszają jego udział w żmudnym procesie.

Także z punktu widzenia kierowców ciężarówek przybywających do gospodarstwa rolnego czy hurtowni po załadunek nowoczesne wagi to zdecydowane ułatwienie i przyspieszenie całej wyprawy. W większości modele dostępne dziś na rynku umożliwiają spersonalizowanie wymiarów i metod wykonania rampy oraz wagi pod indywidualne potrzeby danego przedsiębiorstwa.

Najpopularniejsze w ostatnich latach są więc te wagi, które pozwalają na szybkie i bardzo dokładne dokonanie pomiaru komputerowego nawet dla pojazdu znajdującego się w wolnym ruchu. W ten sposób zatrzymywanie się pojazdem kolejnymi osiami w miejscu dokonywania pomiaru powoli przechodzi do lamusa.

Więcej na http://www.wagi-pol.pl

Dodaj komentarz