Wyjątkowe miejsce – twój ogród

Wyjątkowe miejsce, azyl po ciężkim dniu, czy jest ktoś, kto nie chciałby posiadać takiego miejsca, gdzie można odpocząć, zrelaksować się i zapomnieć o wszystkich problemach?

Kostka brukowa Led to ostatni krzyk mody!

 

W zasadzie nie jest to trudne, bo można takie miejsce zorganizować nawet w małych pomieszczeniach, ale jeśli mamy do dyspozycji dużą przestrzeń przed domem, to warto z tego skorzystać. Mówiąc o aranżacji ogrodu należałoby zacząć od podłoża. Piękna zielona trwa jest wspaniała, ale jeśli chcemy spacerować również podczas deszczu, kostka będzie najlepszym rozwiązaniem. Przy okazji pojawia się temat oświetlenia. Stosowanie zwykłych lamp to dość kosztowna rzecz, dlatego poleca się lampy solarne. Ciekawym rozwiązaniem jest też świecąca kostka brukowa led.

kostka brukowa ledPołączenie wygody z pięknym, romantycznym widokiem. Na pewno nie można też zapominać o roślinności. Wiele osób relaksuje się podczas prac w ogrodzie, dlatego warto przemyśleć, czy własny ogródek nie będzie najlepszym miejscem na relaks. Jeśli mamy mało czasu lub takie rzeczy nas nie interesują, najlepiej jest zainwestować w krzewy oraz drzewa. Kolejna rzecz, o której warto wspomnieć to na pewno miejsce do odpoczynku. Ławka, a przynajmniej krzesełka to podstawa. Jeśli mamy większe fundusze możemy zaaranżować kącik odpoczynkowy. Huśtawka, do tego altana z krzesłami lub nawet kanapą. Latem warto powiesić hamak. W zasadzie nie musimy się ograniczać. Należałoby jednak zwrócić uwagę na pogodę. Wystawianie huśtawki obitej materiałem to nie najlepszy pomysł, chyba, że mamy jakieś zadaszenie. Ważnym elementem jest także miejsce zabaw dla dzieci. Nie każdego to dotyczy, ale w przypadku, gdy w domu są dzieci lub często go odwiedzają, miejsce do zabawy jest konieczne. Nie musi to być wielki plac zbaw, wystarczy huśtawka, może piaskownica. Bardzo popularnym dodatkiem jest trampolina. Oczywiście wiele będzie zależało od tego, jak duże jest podwórko, czy ogród, a także, jakie mamy finanse, co chcemy widzieć na podwórko, a co nam przeszkadza. Wiele ciekawych inspiracji znajdziemy w Internecie oraz w magazynach.