Wybór zespołu na wesele – najważniejszy jest repertuar

Dobór repertuaru muzycznego na imprezę weselną budzi wiele kontrowersji. Wiele Par Młodych słucha określonej muzyki i nie chce, aby na ich weselu pojawiły się przeboje pop, szlagiery disco polo czy tzw. hity weselne. DJ może zagrać praktycznie wszystko, ponieważ zwykle przygotowuje tysiące utworów.

Zespół na wesele Wrocław

Zespół muzyczny nie oferuje aż tak bogatego repertuaru. Gdy poszukujemy idealnej kapeli, warto o tym pamiętać. Zwykle zespoły poruszają się w wybranej stylistyce. Kapele, które grają na co dzień na weselach, raczej nie ograniczają się do jednego czy dwóch klimatów muzycznych. Ale często posiadają swoją specjalność, którą jedynie urozmaicają innymi utworami. Dobry cover band nie może znać 30 czy 50 piosenek. Wesele trwa przeciętnie 10-12 godzin. Zespół na wesele Wrocław musi mieć przygotowany repertuar na ten czas.zespół na wesele Wrocław
Ważne jest nie tylko to, aby zespół na wesele przygotował kilkadziesiąt piosenek. Najlepiej, gdy kapela będzie otwarta na sugestie gości i nie odmówi tzw. piosenek na życzenie. Na imprezach weselnych wiele osób oczekuje możliwości zamówienia utworu specjalnie dla Panny Młodej, starszej druhny czy kogoś z gości. Wszyscy będą się lepiej bawić, gdy cover band nie będzie ignorował ich próśb.
Kolejną kwestią jest to, aby zespół nie zamykał się na określony gatunek muzyczny. Para Młoda również nie powinna dobierać repertuaru jedynie zgodnej z własnym gustem muzycznym. Nie wszyscy goście będą świetnie się bawić przy klasyce rocka czy utworach techno. Repertuar powinien być urozmaicony. Na ten jeden dzień warto nieco nagiąć własne odczucia, co do piosenek, których na co dzień nie słuchamy.