Wybór odkurzacza przemysłowego do stolarni

Wysoki poziom pyłów w wielu branżach przemysłu i produkcji może stanowić duże zagrożenie dla zdrowia pracowników oraz pracy urządzeń, które, zatkane pyłem, będą działać mniej wydajnie i szybciej ulegać uszkodzeniom. Dlatego ważna jest inwestycja w specjalistyczne systemy odpylania bądź też odkurzacze, które pozwolą się uporać z problemem na bieżąco.

Pyły w stolarni – czym je odkurzyć?

odkurzacz ctl 36Ze względu na charakter pracy w każdym miejscu oraz typ pyłu konieczne będzie zastosowanie innego odkurzacza. Dzielą się one na trzy podstawowe typy: Low (L), Medium (M) oraz High (H), czyli zgodnie z powszechnie stosowaną klasyfikacją pyłów. Klasa H dotyczy najbardziej niebezpiecznych substancji – pleśni, sadzy, kadmu czy azbestu. Urządzenia klasy L i M to, odpowiednio, pyły, piasek i żwir, w tym pyły w stolarni, a także usuwanie pyłu z gipsu, drewna, lakierów i farb. Oba typy nadają się więc do prac w stolarni a także na budowie. Istotne jest, aby posiadały możliwość pracy na sucho i mokro. Przykładem takiego odkurzacza (klasy L) jest na przykład odkurzacz CTL 36, dobry do prac w warsztatach i pracowniach czy nawet na budowie ze względu na pojemność zbiornika, która wynosi 36 litrów. Dzięki takiemu urządzeniu możliwe jest bardzo szybkie i dokładne usuwanie pyłów i innych zanieczyszczeń, które stanowią nieodłączną część pracy związanej z cięciem i szlifowaniem różnego typu materiałów, wliczając w to możliwość czyszczenia narażonych na kontakt z pyłem elektronarzędzi.

Dobry odkurzacz przemysłowy jest niezbędnym elementem wyposażenia w pracowniach stolarskich czy podczas większej budowy. Pozwala nie tylko zadbać o czystość, ale tez o zdrowie pracowników. Nowoczesne urządzenia takie jak model CTL 36 zapewniają szybką, dokładną i wydajną pracę i stanowią dobrą inwestycję.