Wszystko, co musisz wiedzieć o okularach lustrzanych

 

Okulary to dodatek, którego nie może zabraknąć w letnich stylizacjach. Odpowiadają nie tylko za doskonały efekt wizualny, ale także chronią nasze oczy przed silnymi promieniami słońca. Liczba dostępnych modeli może naprawdę przytoczyć. Dzięki tak szerokiemu wyborowi możemy jednak wybrać okulary idealnie dopasowane do kształtu naszej twarzy oraz własnych upodobań. 

Lustrzanki – niezbędny dodatek do damskich stylizacji

okulary lustrzanki damskieW ostatnich sezonach ogromną popularnością cieszyły się okulary lustrzane. Na czym polega ich fenomen? Model ten posiada szkła, których powierzchnia pokryta jest specjalną warstwą odbijającą wszystko to, na co patrzy osoba mająca na nosie te właśnie okulary. Ich nazwa nie jest więc przypadkowa. Powierzchnia okularów tworzy bowiem lustrzaną taflę. Jest to doskonały patent dla osób, które pod okularami chcą ukryć zmęczone, niewyspane oczy. Dodatkowo okulary lustrzanki damskie stanowią doskonałą ochronę przed promieniami słońca, które odbijają się od ich powierzchni. Zjawisko to ma również świetny wpływ na zwiększenie widoczności, nawet przy niezwykle mocnych promieniach słońca. Co najważniejsze, szkła możemy kupić w dowolnych kolorach i kształtach przez co dopasujemy je idealnie do swoich stylizacji. Warto wspomnieć, że kolor powłoki, która pokrywa szkło nie ma wpływu na to w jakich barwach widzimy wszystko dookoła. Barwa ta jest widoczna tylko i wyłącznie dla osoby patrzącej z zewnątrz. Lustrzanki występują w różnych modelach, możemy więc idealnie dopasować je zarówno do stylizacji sportowej, jak i bardziej eleganckiej.

Bez względu na to jaki ostatecznie kolor czy fason okularów przypadnie nam do gustu, powinnyśmy pamiętać, że okulary należy dopasowywać względem naszej twarzy. Nawet lustrzanki o najmodniejszym fasonie nie będą się dobrze prezentować, na twarzy, do której nie zostały stworzone