Wpływ rodzaju obróbki na jakość wykonania dziecięcej lampy

Kiedy chcemy mieć przepiękne lampy do salonu, lampy dziecięce, czy nowoczesne lampy sufitowe, do swojego domu szukamy czegoś wyjątkowego, czegoś, co nie tylko zachwyci, ale również będzie funkcjonalne. Dlatego też coraz bardziej interesujemy się tym, jak wykonywane są wspomniane lampy i lampy klasyczne. Chcemy, aby wykonane na nich operacje były jak najbardziej dokładne. Poniżej przedstawimy niektóre z możliwości obróbek.

Kiedy najbardziej liczy się poziom wykończenia lampy?

Proces technologiczny obróbki skrawaniem określonej części charakteryzuje się stopniowym nadawaniem kształtu, dokładności i właściwości użytkowych. Dokładnych powierzchni nie można otrzymać po jednym rodzaju obróbki, gdyż podczas zdejmowania głębokich warstw materiału powstają duże siły skrawania, które wywołują sprężyste, a częściowo nawet i plastyczne, odkształcenie materiału. Dodatkowo powstają odkształcenia na skutek silnego nagrzewania się przedmiotu obrabianego. Te czynniki powodują właśnie konieczność podziału obróbki w procesie technologicznym: obróbka zgrubna – stosuje się w celu usunięcia zewnętrznych warstw materiału, a w przypadku półfabrykatów w postaci pręta walcowanego – w celu zapewnienia w przybliżeniu równomiernych naddatków na dalszą obróbkę.

lampy dziecięceW celu uzyskania maksymalnej wydajności obróbkę zgrubną powinno się prowadzić z dużą głębokością skrawania oraz stosunkowo dużym posuwem, co jednak powoduje powstanie znacznych sił skrawania, wydzielanie się dużych ilości ciepła, a często wywołuje powstanie również drgań. Te czynniki powodują, że jest ona mało dokładna. Średnia ekonomiczna dokładność, odpowiada tolerancji warsztatowej, czyli 14 klasie dokładności.

Zastosowane obróbka wpływa na to, jaka będzie jakość wykonania i wykończenia uzyskanego produktu. Oczywisty jest fakt, że z o wiele większą dokładnością powinny być wykonane źródła światła umieszczane w naszych mieszkaniach, niż te, których okazję mamy oglądać w halach przemysłowych i magazynowych. Szczególnie zwracamy uwagę na jakość, którą prezentują lampy dziecięce, ta musi być najwyższa. Najistotniejsze jest bezpieczeństwo stosowania, w tej kwestii nie istnieją żadne kompromisy.

Obróbka, której poddana została wybrana przez nas lampa, wpływa, jakie wrażenie wywrze na nas ten produkt. W zależności od przeznaczenia, czym innym będziemy kierować się przy wyborze źródła światła. Lampa do pokoju dziecięcego musi być wykonana z najwyższą starannością. Jej używanie musi być powiązane z najwyższym bezpieczeństwem, gdyż mowa jest właśnie o dzieciach, które chcemy otoczyć jak największą troską.