Worki i metody kiszenia

Zbiory to bardzo ważny okres dla wszystkich rolników i nic tego nie zmieni. Obok radości i satysfakcji dostarczają one także wielu stresów. Zdecydowanie istnieje wiele decyzji, od których zależeć będzie sukces lub porażka naszych żniw, dlatego należy je podejmować ostrożnie.

Kiszenie za pomocą worków

worki do kiszonekLudziom spoza rolniczego świata słowo zbiory kojarzy się przeważnie wyłącznie ze żniwami, a konkretnie ze zbiorem zbóż z pól. Znaczenie tego słowa jest jednak o wiele szersze i tyczyć się może prawie dowolnego rodzaju rośliny, którą to należy zebrać aby otrzymać plon. Mało ego  istnieją gatunki roślin, które mogą być wykorzystywane na różne sposoby i zależnie od ich przeznaczenia zbiory mogą mieć różną formę, a nawet mieć miejsce z kilkutygodniową różnicą w czasie. Przykładem mogą być trawa oraz kukurydza, obydwie rośliny mogą być przeznaczone na różne produkty. Z trawy można wykonać siano, wystarczy ją wysuszyć, ale także można ja ukisić. Podobnie jest z kukurydzą, z tym że obok kiszenia można przeznaczyć ja na ziarno. Do sprawnego ukiszenia potrzebne są worki do kiszonek. Kukurydzę kisi się w wielkich rękawach, natomiast sianokiszonkę zwykło się przygotowywać poprzez zamknięcie balotu w worku do kiszonki, specjalnie w tym celu przygotowanym. Obok worków można także zawijać baloty w folię, ale do tego potrzebna jest specjalna maszyna, a załadunek do worka możemy wykonać samodzielnie, bez pomocy dodatkowych urządzeń. Jest bardzo przyjemny sposób zakiszania. 

Worki służące do zakiszania sianokiszonki to wspaniała alternatywa dla innych metod i z pełną odpowiedzialnością mogę je polecić. Sam korzystam z tych worków i jestem zadowolony, jeszcze ani razu nie musiałem narzekać na swój wybór i gwarantuje, że nikt nie będzie musiał jeżeli się na worki zdecyduje.