Wnętrze w stylu glamour – kinkiety z kryształu

 

Aranżacja wnętrza to wyzwanie, któremu czasem ciężko sprostać. Szukamy pomocy u projektantów, by wybrać odpowiedni styl albo żeby zgromadzić rzeczy pasujące do danego dizajnu. Porady architektów ułatwiają znalezienie nie tylko zasadniczych elementów wystroju, lecz także bardzo kłopotliwych dodatków. 

Oświetlenie czy stylowy dodatek – kinkiety z kryształu

Szczególniekinkiet kryształowy styl glamour wymaga precyzyjnie dobranych uzupełnień. Charakterystyczny dla niego połysk dają pomieszczeniu głównie odpowiednie akcesoria takie jak lustra, posrebrzane i pozłacane wykończenia mebli lub stawiane na półkach drobiazgi. Metalowe powierzchnie znakomicie tworzą refleksy, sprawiając, że całe wnętrze zaczyna rozbłyskiwać. Dodatkiem najbardziej ze wszystkich pasującym do stylu są jednak kryształowe kinkiety. Znany i popularny jeszcze w minionych epokach system oświetleniowy już sam w sobie jest chwytem pozwalającym uwydatnić przepch wnętrza. Jego obecność kojarzy się z elegancją, a światło pozwala znakomicie operować optycznym wyobrażeniem przestrzeni, tworzyć nastrój lub po prostu rozświetlać wszystkie zacienione miejsca. Wybierając kinkiet kryształowy, mamy całkowitą pewność, że jest to dodatek dobrze pasujący do stylu. Szkło imitujące znany i piękny minerał sprawdza się świetnie w roli dekoracyjnej. Wielość płaszczyzn odbijających światło pozwala mienić się nim w wieloraki sposób, dodając ścianom oraz całym wnętrzom blasku, przepychu i piękna.

Kryształowy kinkiet to dodatek najczęściej wybierany do aranżacji w stylu glamour. Trzeba jednak pamiętać, że o jego zastosowaniu należy zadecydować jeszcze na etapie wykończeń. Zamontowany później może wiązać się z wprowadzeniem wielu zasadniczych zmian ze względu na konieczność ukrycia nieestetycznych,  szpecących aranżację przewodów.