Wiszące i stojące kominki

Któż nie marzy o spędzaniu długich zimowych wieczorów przy kominku? Niestety mieszkając w bloku nie możemy pozwolić sobie na tradycyjny kominek. Rozwiązaniem tej sytuacji jest instalacja sztucznego kominka. Czyli takiego, który nie wymaga komina.

Jak działa biokominek?

biokominki wisząceBiokominek to alternatywa dla tradycyjnych kominków. Pali się w nich ogień, ale mają one mniejsze rozmiary dlatego można je zabudować, postawić lub zawiesić na ścianie. Pasują do każdego rodzaju wnętrza, salonu, sypialni, a nawet łazienki. Dlaczego biokominki wiszące nie potrzebują komina? Ponieważ ogień w takich kominkach rozpala się przy pomocy specjalnie dobranego paliwa. Nie wydziela ono dymu ani zapachu. Jedyne o co musimy zadbać to odpowiednie wietrzenie pomieszczenia. Kominek wydziela bowiem niewielkie ilości dwutlenku węgla, a oprócz tego jak każdy ogień zużywa również tlen. Jedyne paliwo którego można używać do palenia to bioetanol. Jest on w pełni bezpieczny, dodatkowo nawilża powietrze. Litr paliwa wystarczy do podtrzymywania płomienia przez kilka godzin. Kominek może stanowić pomoc w ogrzewaniu mieszkania ponieważ całe wytworzone ciepło oddaje do wnętrza. Paleniska dostępne na rynku mają opcje regulacji wysokości płomienia. Do montażu biokominka nie potrzeba fachowca. Kominek możemy ustawić lub zawiesić w pojedynkę. Jedyne przeciwwskazanie o jakim trzeba pamiętać to, aby nie ustawiać kominka w pobliżu przedmiotów łatwopalnych. Biokominki są bardzo łatwe w czyszczeniu. Raz na jakiś czas należy wyczyścić palnik we wnętrzu komory i to właściwie wszystko. Ogień nie wytwarza sadzy więc nie brudzi przestrzeni wokół. Wygląd kominka można dopasować indywidualnie do wystroju wnętrza oraz własnego gustu.

Niektóre modele kominków wykonane są w tradycyjnym stylu i pasują pod zabudowę. Wedle zamówienia klienta kominek może mieć niestandardowy kształt na przykład trójkąta. Dzięki temu kominek łatwo można dopasować tak, aby zajmował jak najmniej przestrzeni w mieszkaniu lub biurze.