Większy ładunek wymaga ochrony

Powszechnie stosowana ostatnimi czasy folia stretch bez wątpienia nadaje się do wielu rzeczy. Można ją wykorzystać zarówno do zapakowania niewielkich przesyłek, jak i do zabezpieczenia towarów o dużych ilościach i rozmiarach, transportowanych na paletach przez wiele kilometrów. Wiadomo, że zwykła folia rozciągliwa świetnie się spisuje w przypadku małych paczek przeznaczonych dla konsumentów końcowych, jednak duże palety z towarem wymagają już rozwiązań solidniejszych.

foliaDlatego w takich działaniach polecana jest folia stretch maszynowa, która jest solidna i ma duży rozmiar, a owijanie palet za pomocą maszyny jest szybkie i oszczędne. Folia maszynowa charakteryzuje się dużo większą wytrzymałością niż zwykła folia stretch. Jest ona odporna między innymi na mocne przetarcia i przerwania, a także chroni przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych oraz uwarunkowań panujących w magazynie.

Gdy dodatkowym zabezpieczeniem będzie taśma pp, wówczas nie musimy się martwić o bezpieczeństwo towaru. Nie jest jednak powiedziane, iż zawsze musimy używać tych najmocniejszych odmian folii stretch i wydawać na to cenną gotówkę. W wielu bowiem przypadkach oferowane są różne gatunki tego materiału. Jeśli więc przesyłany ładunek sam w sobie jest solidny i posiada mocne oryginalne opakowanie, zabezpieczanie go grubą warstwą plastiku staje się co najmniej marnotrawstwem. Jeśli natomiast interesuje nas indywidualnie dobrana pod kątem grubości i wielkości folia stretch producent z pewnością nam ją zapewni. Konieczne jednak będzie zamówienie większej ilości rolek, by ich wytworzenie było opłacalne.

Niewątpliwą zaletą takiej folii jest jeszcze to, iż zazwyczaj dostępna jest w kilku wersjach kolorystycznych. Czarna folia przyda nam się więc gdy zechcemy ukryć zawartość pakunku, a przezroczysta wtedy, gdy istotne będzie szybkie rozpoznanie przedmiotów w ładunku.

Dodaj komentarz