Wiaty garażowe z drewna

Posiadając kilka samochodów mamy problem z garażowaniem ich. Nie każdy posiada tak duży garaż, aby móc garażować dwa, trzy lub więcej samochodów. Rozwiązaniem tego problemu jest budowa specjalnego zadaszenia, dzięki któremu nasze samochody będą osłonięte od deszczu i śniegu. Jest to znacznie tańsze rozwiązanie, niż budowa garażu, a w większości przypadków taka wiata jest wystarczająca.

Budowa drewnianej wiaty garażowej

drewniana wiata garażowaWybudowanie pełnowymiarowego budynku wiąże się z dość dużym przedsięwzięciem, które pochłonie dość sporo czasu i pieniędzy, a nie zawsze potrzebujemy garażu w tradycyjnej formie, bardzo często jest tak, że wystarczy nam samo zadaszenie. Drewniana wiata garażowa może okazać się dla nas idealna. Budowę takiej wiaty zaczynamy od wylania kilkunastocentymetrowej płyty betonowej, która posłuży nam za fundament dla całej konstrukcji. Następnie osadzamy słupy, które możemy przymocować do podstawy przy pomocy specjalnych uchwytów metalowych. Do słupów montujemy konstrukcję dachową, którą przykrywamy blachą. Cała konstrukcja może być dość prosta, wystarczy nam wiata z dachem jednospadowym. Ważne jest to, aby drewno z którego wykonaliśmy całą konstrukcję dobrze zaimpregnować specjalnym preparatem, tak aby było odporne na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że taka wiata posłuży nam przez conajmniej kilkanaście lat. Im lepszej jakości materiałów użyjemy tym wiata będzie trwalsza.

Kwota potrzebna do budowy wiaty, która pomieści dwa samochody, waha się od tysiąca do trzech tysięcy złotych. Materiały potrzebne do budowy możemy kupić w sklepie budowlanym. Jeśli chcemy ułatwić sobie zadanie, to możemy kupić gotowe elementy i z nich poskładać wiatę. Czas potrzebny do wybudowania tego rodzaju zadaszenia to zaledwie dwa dni.