Uwędzenie sera w wędzarni

 

Nie wiem jak wy, ale ja bardzo mam ochotę na zjedzenie wędzonego sera. Od jakiegoś czasu już za mną chodzi ten smak. Wiem, że mogę kupić taki ser wędzony w sklepie, ale nie jest to samo jak zjedzenie sera prosto z wędzarni. Dlatego wybrałam się do mojego znajomego, co akurat prowadzi własną wędzarnie.

Różne rzeczy z elektrycznej wędzarni

wędzarnie elektryczneAle muszę na samym początku zaznaczyć, że mój znajomy ma inną wędzarnie niż inni. On ma taką elektryczną, nie wędzi w oparciu o dym z drzewa. Ale nie martwcie się jego uwędzone rzeczy smakują tak samo dobrze jak te z wędzarni opalonej drzewem. Dlatego zawsze do niego jadę po wędzone rzeczy. Ostatnio przygotował dla mnie wędzone ryby i kiełbasy. Są one takie dobre, to widać zresztą jak domownicy się nimi zajadają. Takie rzeczy u mnie w domu znikają dość szybko, co od razu mówi nam, że wędzone rzeczy są dobre. Ale ja teraz miałam ochotę na wędzone sery. Miałam szczęście akurat mój znajomy je wędził dl kogoś innego, ale zawsze robi więcej. Jego wędzarnie elektryczne, bo ma ich kilka są dość spore i można za jednym razem wędzić kilkanaście rzeczy. Warto u niego kupić wędzone mięso czy ryby. Są naprawdę bardzo dobre. A przecież warto jeść same dobre rzeczy. chyba mi przyznacie rację. Ale zawsze jak czegoś potrzebuję z wędzonych rzeczy to do niego dzwonię parę dni wcześniej, tak by mógł mi je przygotować. Tym razem też dałam mu znać wcześniej. Chciałam by uwędził mi dziesięć sztuk dużego sera.

Lubię jeść wędzone rzeczy. Są one naprawdę bardzo dobre, a na moje szczęście znam kogoś kto wędzi różne rzeczy. To mój znajomy i zawsze jak mam ochotę na coś wędzonego to do niego dzwonię i proszę by mi coś uwędził. Zawsze ma dla mnie czas i uwędzi mi co chcę. Ma on doskonałe ryby i sery. Warto spróbować, są znakomite, smakują mojej rodzinie.