Urządzanie małego mieszkania, jak to zrobić?

Przy urządzaniu małych pomieszczeń powinniśmy pamiętać o paru ważnych zasadach, pomagającym zapobiec optycznemu pomniejszeniu mieszkania. Przede wszystkim należy wybrać odpowiednie wyposażenie wnętrz.

Wyposażenie wnętrza małego mieszkania to nie lada wyczyn!

wyposażenie wnętrzMeble nie powinny być duże, ale za to praktyczne, a kolory ścian jasne. Na podłodze powinniśmy postawić na jednolitość dzięki czemu uzyskamy efekt optycznie większego pomieszczenia. Dodatkowo większą powierzchnie można uzyskać umieszczając na ścianie fototapetę lub lustra dodające wnętrzu trójwymiarowości. W małych mieszkaniach salony i wyposażenie wnętrz  najczęściej pełnią rolę również sypialni oraz jadalni jednocześnie, dlatego małe stoliki do kawy zastępują stoły do jadalni. Z reguły są one niskie więc, aby się wygodnie spożywało posiłki pomyśl o pufach, przypominających poduszki, doskonale się one sprawdzą jako nowoczesne krzesła. W dzisiejszych czasach, chcąc mieć kominek, nie musisz już z niego rezygnować z powodu małej przestrzeni. Możesz po prostu zainwestować w elektryczny, umieszczając go zamiast szafki pod telewizor. Uzyskasz efekt ciepła i przytulności w Twoim domu, a wieszają telewizor na ścianie uzyskasz więcej miejsca. Pamiętaj także, aby nie przesadzić z dodatkami, gdyż Twoje wnętrze będzie wydawało się zagracone. Im mniej tym więcej przestrzeni. Ogranicz się do drobnych szczegółów jak świece, małe latarenki, nie duży wazon z kwiatami, doniczki z ziołami na parapecie. Wykorzystuj raczej te dekoracje, które zarazem będą praktyczne, jak np. ciekawy zegar, oryginalne ramki na zdjęcia. Niektóre dekoracje możesz również zrobić samodzielnie. Im mniej tym więcej przestrzeni. Jeżeli masz małą kanapę, a często zapraszasz gości zamiast fotela zajmującego dużo miejsca wykorzystaj krzesło o fajnym okrągłym kształcie. Umieszczając na nim poduszkę uzyskasz efekt, że będzie wyglądało na wygodne, a będzie ona zarazem i dekoracją jeśli takie same poduszki umieścisz również na kanapie. Ważnym elementem jest również oświetlenie. Zrezygnuj w takim razie z firan i postaw na rolety lub długie do ziemi zasłony.

Nie tylko uzyskasz więcej światła, ale także mieszkanie będzie wydawało się większe. Możesz także operować światłem kierując je na części mieszkania, które chcesz wyeksponować.