Tuje szmaragdowe ze szkółki

Budowa domu była naprawdę dużym przedsięwzięciem. Nie tylko pod względem finansowym, ale też logistycznym. Wiele aspektów aranżacji domu nie mieliśmy z żoną dokładnie zaplanowanych. Bardzo długo zmienialiśmy koncepcje, dlatego budowa trwała i trwała. Gdy zbliżaliśmy się do końca ogarniania wnętrza, mieliśmy jeszcze jedno wielkie wyzwanie, czyli aranżacja ogrodu.

Przepiękne tuje szmaragd ze świetnej szkółki

szkółka - tuja szmaragdAni ja, ani moja żona, nie byliśmy ogrodnikami. Samymi roślinami w domu też średnio się potrafiliśmy zająć, bo często nam padały. Jednak i ja i ona chcieliśmy mieć pięknie zorganizowany ogród. Ale postanowiliśmy się z tym nie spieszyć. Priorytetem był dom i jego wnętrze. Gdy jednak to było już z głowy, to trzeba było od czegoś zacząć w ogrodzie. Pierwsza moja myśl była taka, by zasadzić coś, co pozwoli stworzyć dodatkową barierę miedzy nami, a wścibskim wzrokiem sąsiadów. Mieliśmy ogrodzenie, ale czegoś mi jednak brakowało – chciałem zasadzić jakieś wysokie rośliny. Polecona mi w tym celu została roślinna szkółka – tuja szmaragd była natomiast tym drzewkiem, które upatrzyłem sobie tam od razu na wejściu. Właśnie o czymś takim myślałem. Chciałem obsadzić takimi tujami cały ogród dookoła, dokładnie tak, jak prowadzi ogrodzenie. Ustaliłem z właścicielami szkółki mój pomysł i miałem się do nich jeszcze zwrócić z dokładnymi wymiarami, by móc ustalić dokładną liczbę potrzebnych drzewek.

Bardzo się cieszę, że udało mi się skorzystać z usług tej szkółki. Nie tylko dlatego, że mam teraz piękne naturalne ogrodzenie, ale też dlatego, że dostałem rośliny w świetnej kondycji, zadbane i widać, że były one pielęgnowane przez fachowców w swojej dziedzinie. Teraz wiem, że w przypadku aranżowania ogrodów, najlepiej korzystać ze szkółek.