Trudna branża hotelarska, a oprogramowanie

Od wielu miesięcy prowadziłem swój hotel, jednak dopiero ostatnio, kiedy sam przypadkiem miałem okazję wynająć pokój w hotelu w innym mieście zauważyłem, że pracownicy wykorzystują jakieś nowoczesne oprogramowanie, które sprawia, że praca przebiega o wiele bardziej sprawnie, niż w moim hotelu.

Do czego przyda się oprogramowanie

systemy dla hoteli

Postanowiłem zapytać pracownika o nazwę takiego programu i samodzielnie się przekonać w mojej firmie, czy aby na pewno oprogramowanie dla hoteli takie, które wykorzystuje moja konkurencja będzie dla mnie odpowiednie. Pracownik hotelu, w którym się znajdowałem przekazał mi więc niezbędne dane kontaktowe do osoby odpowiedzialnej za pozyskiwanie nowych klientów, dzięki czemu mogłem być pewien, że dostanę kompleksową ofertę również pod kątem mojej działalności, która przecież działała w tej samej branży. Mogłem nawet spodziewać się podobnej ceny, ale wiadomo, wszystko raczej ustalane jest indywidualne, a oprogramowanie dla hoteli jest zawsze dostosowywane pod potrzeby. Dobrze zdawałem sobie sprawę, że zaraz po zamówieniu takich rzeczy jak systemy dla hoteli raczej nie będę potrafił go wykorzystywać, stąd też nie chciałem niczego robić bez pomocy pracownika. Zadzwoniłem więc po oprogramowanie dla hoteli, aby zapytać, jak może mi ono pomóc w mojej firmie. Gdy tylko pracownik zaczął wymieniać mi wszystkie funkcje byłem trochę zagubiony gdyż wiedziałem, że oprogramowanie dla hoteli jest dostosowane zarówno do wielkich hoteli, jak i do małych, rodzinnych firm.

Mogłem wykorzystywać owszem tylko część funkcji, które mnie interesowały najbardziej, stąd też tylko przeczytałem parę stron z instrukcji. Pracownik mi również pokazał, jak one działają, żebym na pewno niczego nie zepsuł w trakcie użytkowania. Byłem już gotowy do działania i widziałem nawet, że przychodzą pierwsze rezerwacje.