Transport ciągnikami siodłowymi

Są w stanie przewozić ciężkie ładunki na dalekie odległości. Dzięki ich pomocy w ostatnich latach znacząco poprawiła się jakość transportu wszystkich dostaw towarów zarówno dla odbiorców indywidualnych jak i hurtowników. Efektywnie pozwoliły zwiększyć moce przewozowe wszystkich przedsiębiorstw. Ciągniki siodłowe zyskują coraz większą popularność wśród właścicieli firm nie tylko transportowych.

Podstawowy ciągnik siodłowy

używane ciągniki siodłoweJestem właścicielem firmy transportowej zajmującej się przewożeniem towarów średnio gabarytowych. Ostatnio firma bardzo szybko się rozwija mamy coraz więcej klientów dlatego postanowiłem nabyć drogą kupna dwa używane ciągniki siodłowe. Wiele osób pomyśli, że to było nieopłacalne posunięcie ja jednak uważam inaczej samochody są praktycznie w stanie idealnym zarówno mechanicznym jak i wizualnym. Przed zakupem zostały poddane precyzyjnemu przeglądowi w stacji kontroli pojazdów. Jedyną czynnością jaką musiałem wykonać było uzupełnienie wszystkich najważniejszych płynów eksploatacyjnych takich jak oleje czy płyn chłodniczy. Zdecydowałem się na ciągniki siodłowe ponieważ pozwalają one na bardzo szybko zmianę naczep, dzięki czemu zwiększają się możliwości kompetentnego zarządzania całą armadą ciężarówek znajdujących się na placu. Bardzo często w dzisiejszych czasach jest tak, że moja firma oferuje tylko ciągnik i transport natomiast przyczepy są własnością firmy, która wynajęła przetransportowanie towaru. Dlatego ciągła zmiana przyczep i transport różnego rodzaju towarów jest dla kierowców zatrudnionych w mojej firmie chlebem powszednim.

Podsumowując prowadząc firmę transportową nie zawsze trzeba kupować nowe samochody ciężarowe różnego typu. Często zdarza się, że używany sprzęt jest równie sprawny jak nowy. Wystarczy tylko umiejętnie poddać go badaniu serwisowemu w celu sprawdzenia najważniejszych podzespołów niezbędnych do prawidłowej i bezpiecznej jazdy.