Toruń inwestuje w odnawialne źródła energii

Coraz więcej instytucji zaczyna dostrzegać korzyści płynące ze stosowania rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii. Szczególne zainteresowanie jest wyrażane przez urzędy poszczególnych miast. Ostatnimi czasy wiele inwestycji z zakresu stosowania zielonych źródeł energii jest realizowanych na terenie miasta Toruń.

Pompa typu powietrze popularnym rozwiązaniem

powietrzne pompy ciepła w ToruniuOprócz użytkowników indywidualnych coraz częściej z tego typu rozwiązań korzystają odbiorcy instytucjonalni. W związku z tym urząd miasta przeznacza coraz większe środki na inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii. Dużą popularnością w Toruniu cieszą się instalacje wykonane w oparciu o zastosowanie pomp ciepła. Urządzenia te są w stanie ogrzać ciecz roboczą do temperatury wyższej niż dolne źródło przy pomocy urządzenia pośredniczącego, którym jest sprężarka. W takim przypadku bilans energetyczny jest korzystniejszy dzięki zastosowaniu szeregu przemian termodynamicznych. W związku z tym powietrzne pompy ciepła w Toruniu cieszą się coraz większą popularnością co skutkuje ich powszechniejszym stosowaniem na większą skalę. Do zainstalowania powietrznej pompy ciepła nie trzeba wykonywać kosztownych odwiertów ani kłaść wymienników ciepła co bardzo ułatwia instalacje oraz zmniejsza koszty początkowe. Powietrzne pompy ciepła są dostępne w dwóch wariantach: split oraz monoblok. Dużym zainteresowaniem cieszą się pompy ciepła, w których wszystkie urządzenia wykonawcze zawarte są w jednej obudowie tak zwany monoblok.

Odbiorcy indywidualni oraz instytucjonalni cieszą się z szybkiego montażu pomp ciepła typu powietrze ze względu na możliwość rozpoczęcia pracy w sposób praktycznie natychmiastowy. Zalety pomp ciepła typu powietrze sprawiają, że rozwiązania te zyskują coraz większą rzeszę odbiorców co przekłada się z kolei na zwiększony popyt na tego typu instalacje.