Tanie klocki ala Lego

Zabawki są nieodzownym towarzyszem każdego dziecka, bo pomagają mu poznawać świat i zdobywać nowe umiejętności. Jednak muszą one być mądrze dobierane, aby pomagały, a nie szkodziły. Z pewnością klocki są dobrym wyborem.

Jak wyglądają klocki kompatybilne z Lego?

klocki ala legoNa rynku znajdziemy wiele modeli klocków, którymi mogą się bawić dzieci w różnym wieku. Dla najmłodszych budowniczych przeznaczone są duże klocki o prostej budowie i zaokrąglonymi brzegami oraz rogami. Im starsze jest dziecko, tym mniejszymi klockami może się bawić. W sklepach znajdziemy klocki ala Lego, które wyglądają identycznie jak znane na cały świat modele, ale są znacznie tańsze. Wykonane są z bezpiecznego tworzywa sztucznego i mają różne kolory. Dzięki zastosowaniu takiego samego mechanizmu połączeń, bez problemu można je mieszać z klockami Lego. Dostępne są w wersji dla dziewczynek i chłopców i najczęściej można je kupić w dużych workach liczących po pięćdziesiąt, sto, a nawet dwieście elementów. W zestawie znajduje się kilka rozmiarów i kształtów klocków, więc można je wykorzystać do budowania przeróżnych konstrukcji. Jeżeli nie wiemy co kupić dziecku na urodziny, to dobrym pomysłem będzie zakup klocków ala Lego, albowiem na pewno się przydadzą. Można je wybierać kilkunastu gotowych zestawów umożliwiających ułożenie konkretnej budowli, albo w zbiorczych workach. Klocki wcale nie muszą być drogie, ponieważ wiele firm produkuje doskonałej jakości zabawki, które są znacznie tańsze niż ich markowe odpowiedniki.

Maluchy bawią się klockami już w wieku niemowlęcym, więc najlepiej nie zwlekać z ich zakupem, bo mogą bardzo dziecku pomóc w rozwoju i dostarczyć wielu wrażeń. Ponadto zabawa klockami często kończy się wspólnym spędzaniem niejednego popołudnia razem z dzieckiem.