Szkolenia z haftu komputerowego

W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie haftem komputerowym. Jednak proces ten jest naprawdę bardzo skomplikowany. Aby klient był zadowolony z efektu końcowego to niezbędna jest wiedza grafika komputerowego na ten temat. Haft komputerowy składa się z wielu etapów. Pierwszy to przygotowanie grafiki na komputerze.

haft komputerowyPóźniej trzeba grafikę dostarczyć do maszyny, która będzie drukowała wzór na wybranym przez nas materiale. Wszystko to może wykonywać tylko i wyłącznie osoba kompetentna. Wiele firm szkoleniowych zauważyło taką potrzebę i zaczęło organizować szkolenia z zakresu haftu komputerowego oraz projektowania wzorów. Można wziąć udział w indywidualnym szkoleniu lub też grupowym. Szkolenie takie trwa osiem godzin.
Przez połowę czasu omawiana jest technologia haftu komputerowego. Uczestnik szkolenia pozna tutaj podstawowe informacje na temat haftu, będzie wiedział jak przygotować maszynę do całego procesu produkcyjnego. Oprócz tego uczestnik dowie się jak dobierać nici, igły oraz tamborki. Oprócz tego dowie się jak poprawnie ustawić parametry maszyn. Podczas szkolenia omówione zostaną także istotne czynniki, które mają wpływ na efekt końcowy haftu. Każdy pozna również najlepsze praktyki w wydajnym hafcie komputerowym. Drugi etap szkolenia, który również trwa cztery godziny, obejmuje projektowanie wzorów hafciarskich.
Podczas tego etapu uczestnicy dowiedzą się wszystkiego na temat typów ściegów. Omówione zostaną tutaj także najważniejsze funkcje oprogramowania. Omówione zostanie także zagadnienie optymalizacji haftowania wzoru z poziomu projektowania. Oprócz tego oczywiście omówione zostaną najlepsze praktyki w procesie projektowania. Oczywiście po takim szkoleniu znacznie łatwiej będzie nam zdobyć pracę w firmie poligraficznej. Firmy takie na pewno potrzebują takich specjalistów.

Branża hafciarska bardzo szybko się bowiem rozwija. Hafty komputerowe stają się coraz bardziej popularne, gdyż są one znacznie bardziej trwałe niż zwykły druk. Na pewno się nie wykruszy. Będzie można go swobodnie prać oraz prasować.