Szamba betonowe cennik – czyli czy to się opłaca

Szamba betonowe czy plastikowe na dzień dzisiejszy nie są specjalnie rozpowszechnionym rozwiązaniem. Niemniej nadal znajdują one zastosowanie. Warto zatem wiedzieć kiedy budowa szamba to dobra opcja oraz ile taka inwestycja może kosztować. 

Cennik szamb betonowych i plastikowych oraz ich zastosowanie

szamba betonowe cennikSzamba betonowe jak i plastikowe są na terenach miejskich dość rzadko stosowane wynika to z tego, że w tym wypadku prostsze jak i wygodniejsze jest wykonania przyłączenia do ogólnej sieci kanalizacyjnej. Niemniej na terenach gdzie nie ma takiej możliwości czy też, gdzie wykonanie takiego przyłączenia było by bardzo kosztowne, z racji konieczności pociągnięcia długiego odcinka przyłączeń nadal stosuje się szamba. Szamba betonowe jak i plastikowe wymagają regularnego opróżniania jednak nie jest to aż tak problematyczne jak by się mogło nam zdawać. By jednak wywóz nieczystości nie musiał odbywać się zbyt często to konieczne jest dobranie odpowiedniej wielkości zbiornika. Należy jednak zaznaczyć. że to właśnie od wielkości jest uzależniona cena. Szamba betonowe cennik mają w przedziale o 1,5 tys. do 3 tysięcy, przy czym jest to koszt zakupu samego szamba. Należy tu jednak doliczyć koszt transportu i budowy. Jako, że szamba betonowe maja znaczną wagę konieczne jest zastosowanie ciężkich maszyn, a  to znowu wpływa na wyższy koszt montażu. Jednocześnie koszt zakupu szamba plastikowego jest wyższy sięga nawet i 5 tys, przy tym jednak sam montaż jest łatwiejszy a co za tym idzie i tańsze. 

W związku z tym wybór odpowiedniego szamba jest podyktowany nie tylko jego ceną, ale także warunkami. Plastikowe są lepsza opcją jeśli maja być rozwiązaniem tymczasowym, betonowe natomiast lepiej sprawdzają się na gruntach mokrych oraz jeśli ma być to stałe rozwiązanie.