Świeca idealna do pozorowania walki

Świece dymne wykorzystywane są coraz częściej w wielu różnych przypadkach nie tylko przez profesjonalistów. Coraz częściej widujemy się jak są wykorzystywane przez ludzi nie związanych z pirotechniką. Niektóre z nich mimo, że można kupić bez pozwolenia są w pełni profesjonalne i wydajne.

Gdzie wykorzystywać świece dymną rdg? 

świece dymne rdgTego typu świece wykorzystywane są najczęściej przez graczy ASG i paintball w celu jak najwierniejszego odtworzenia pola walki. Odpala się je również podczas wielu imprez militarnych, odtwarzaniu walk historycznych lub podczas ćwiczeń przeciw pożarowych. Świece dymne rdg jest pomniejszą wersją amerykańskiego granatu tego samego typu. Korpus jak w większości przypadków zbudowany jest z bardzo grubej tektury odpornej na działanie wysokich temperatur powstających w efekcie spalania. W celu odpalenia granatu należy pociągnąć energicznie za zamontowany w grancie sznurek po jego wyciągnięciu nastąpi zapłon w tym momencie należy odrzucić grant w zamierzonym przez nas kierunku. Czas uwalniania się dymu w przypadku takiego granatu to około jednej minuty. W celach bezpieczeństwa podczas odpalania trzymać granat na wyciągniętych rękach, po wyciągnięciu zawleczki zapalającej nie nie trzymać granatu w dłoniach nie dłużej jak w sekundy. Nie rzucać nim w pobliże innych środków pirotechnicznych lub łatwopalnych. Grant tego typu jak każda inna pirotechnika, może być używany tylko przez osoby które ukończył osiemnaście lat.

Jak widać tego typu pirotechnika, może być używana przez osoby nie związane z ta dziedziną. Podczas korzystania z tego typu pirotechniki niezbędne jest zachowanie maksymalnych środków ostrożności , oraz stosować ją tylko i wyłącznie do takich celów do jakich została stworzona. Pod żadnym pozorem nie należy zmieniać jej przeznaczenia.