Strzyżenie yorka we Wrocławiu

Psy rasy Yorkshire terier mogą mieć piękne długie włosy. Uzyskanie takiego efektu wymaga jednak starannej pielęgnacji. Wszystkie błędy są natychmiast widoczne. Niewłaściwa pielęgnacja psów nie tylko wpływa niekorzystnie na ich wygląd, ale przede wszystkim na ich zdrowie i komfort życia.

strzyżenie psówJeżeli nie zadbamy odpowiednio o sierść (a właściwie włosy) psa, może ona stać się mało odporna na infekcje i stany zapalne. Bardzo istotne jest regularne kapanie naszego pupila. Należy to robić co najmniej raz w miesiącu, ale powinno to być dostosowane do stanu zwierzęcia. Jeżeli jest po prostu brudny, włosy są posklejane- nie można zwlekać z kąpielą. Zaleca się też, aby czekać z tym do 10 tygodnia życia pieska. Do wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych trzeba używać wyłącznie kosmetyków dla psów długowłosych.
Konieczne jest także częste czesanie yorka. Wiele osób robi to nieprawidłowo, co powoduje u psa ból. Nic więc dziwnego, że zwierzęta starają się unikać tego zabiegu. Wtedy warto jest odwiedzić profesjonalistę. Psi fryzjer we Wrocławiu nie tylko doprowadzi sierść yorka do porządku, ale również udzieli rad na temat jego codziennej pielęgnacji. Podpowie również jakich używać szamponów, odżywek. Wśród osób początkujących w hodowli psów jest przekonanych, ze „fryzjer zwierząt” ma tylko za zadanie strzyżenie psów Oczywiście jest to nieprawda. W ramach usługi taki fryzjer także wykąpie psiaka, nałoży odżywkę na włoski, obetnie pazurki. Ponadto dokładnie wyczesze yorka, apotem dopiero go obetnie. Po takiej wizycie mały terier będzie wyglądał zupełnie inaczej.

Niektórzy właściciele czworonogów próbują sami strzyc swojego ulubieńca. Jest to jednak trudna sztuka, a i tak muszą oni zainwestować w maszynki go strzyżenia. Warto się zastanowić, czy jest to opłacalne.

Dodaj komentarz