Stosowanie dywaników welurowych przez cały rok

Osoby, które mają samochód, doskonale wiedzą, że wybór odpowiedniego dywanika jest bardzo ważne. Pojawia się jednak pytanie, z jakiego materiału dywanik będzie zdecydowanie najlepszy. Niektórzy wolą korzystać z dywaników gumowych, a inni decydują się na zakup welurowych.

Welurowe dywaniki w różnych kolorach

toyota dywaniki samochodoweSą też kierowcy, którzy z dywaników gumowych korzystają w okresie zimowym, a z dywanów welurowych w okresie letnim, kiedy jest mniej zanieczyszczeń na butach i nie ma takiego błota. W przypadku dywaników welurowych pokryte są one włoskami. Ich włoskowata struktura zapewnia dobre wchłanianie wody na całej powierzchni. Dzięki temu dywanik też o wiele szybciej wysycha w porównaniu do gumowego, na którym błoto utrzymuje się przez dłuższy czas w rantach. Jeśli chodzi o toyota dywaniki samochodowe, to ładniejsze są z pewnością te wykonane z weluru. Ale czy na pewno jest to praktyczne rozwiązanie w czasie zimy? Jeśli samochód wykorzystywany jest na co dzień, a na zewnątrz pogoda jest bardzo nieprzyjemna (wszędzie znajduje się błoto pośniegowe), to dywanik welurowy nie będzie miał szans na szybkie wyschnięcie. Wtedy lepiej postawić na dywan gumowy, który odpowiednio zabezpieczy tapicerkę samochodową. Zaletą dywaników welurowych jest na pewno to, że można wybrać dowolny kolor takiego dywanika. Oznacza to, że dywanik można bez żadnych problemów dopasować do koloru tapicerki znajdującej się w samochodzie.

Kierowcy najczęściej wybierają dywaniki welurowe w kolorach takich jak czarny, szary czy popielaty. W porównaniu do dywaników gumowych nie szpecą wnętrza tak bardzo i można je wykorzystywać praktycznie przez cały rok. Oczywiście należy pamiętać o tym, by od czasu do czasu je odkurzyć oraz wyprać ręcznie, aby pozbyć się zabrudzeń znajdujących się wewnątrz dywanika.