Sposoby wędkowania na łowiskach

Do wędkowania trzeba być przygotowanym również teoretycznie, ponieważ metody należy zmieniać w zależności od łowiska, warunków i wielu innych czynników, które mogą na przykład zwiększyć prawdopodobieństwo skutecznego złapania osobnika wybranego gatunku. Na Wielkopolskich łowiskach pod tym względem możliwości są ogromne, ponieważ są to akweny dobrze przygotowane

Wielkopolskie łowisko – interesujące miejsce

łowiska w wielkopolsceZanim przejdę do szczegółów związanych z wykorzystywanymi na różnych łowiskach metodami wędkowania muszę koniecznie wspomnieć o różnorodności dostępnych na terenie Wielkopolski łowisk. To ważne i korzystne, ponieważ wtedy jak każdy wędkarz może z łatwością znaleźć akwesan znajdujący się stosunkowo blisko jego miejsca stałego pobytu. Łowiska w Wielkopolsce robią dobre wrażenie nie tylko ze względu na duże zróżnicowanie gatunków występujących w wodach, ale również z uwagi na malownicze okolice. Przecież pobyt na takim łowisku powinienem być nie tylko okazją do aktywnego udziału w wędkowaniu, ale również do korzystania z piękna przyrody i środowiska naturalnego. Podstawowa metoda wędkowania, którą zresztą regularnie praktykuje jest związana z wykorzystywaniem spławika. Nawet w przypadku tej metody możliwości są duże, ponieważ z precyzyjnym ustawieniem głębokości, na jakiej ma być przyjęta nie ma problemu. Inną metodą skuteczną przy polowaniu szczególnie największe osobniki jest wykorzystanie zestawu gruntowego, ponieważ wtedy przynęta spoczywa na dnie. 

Sekretem skuteczności tego zestawu jest dodatkowa zanęta znajdująca się w specjalnym koszyczku zanętowym. Fani Wielkopolskich łowisk regularnie próbują tam swoich sił również z użyciem metody spinningowej. Wtedy głębokość oraz sposób prowadzenia przynęty z kotwicą należy dopasować do temperatury wody i warunków atmosferycznych.