Spódnica na bal przebierańców

Wraz z Nowym Rokiem hucznie rozpoczął się karnawał. Oznacza to mnóstwo różnego rodzaju imprez, w których będziemy uczestniczyć i dobrze się bawić w gronie przyjaciół i rodziny. Nastanie nowego roku świętują osoby w różnym wieku, wśród nich są również dzieci. W praktycznie każdym przedszkolu i szkole odbywają się karnawałowe bale czy dyskoteki. W taki balu będzie uczestniczyła też moja córka. 

Tęczowa spódnica dla dziewczynki

spódnica z koła z tiulemMoja czteroletnia córka to typowa przedstawicielka młodych dam. Uwielbia się stroić i udawać, że jest księżniczką lub inną postacią z jej ulubionych bajek. Właśnie zbliża się bal przebierańców w jej przedszkolu, organizowany z okazji karnawału i moja córka zażyczyła sobie, że chce się przebrać za tęczowego jednorożca. Na początku byłam zaskoczona, a potem zaczęłam szukać inspiracji na idealny strój. Kiedy byłam na zakupach wpadła mi w oko spódnica z koła z tiulem, cała tęczowa i dodatkowo obsypana brokatem. Takie spódniczki są teraz bardzo modne nie tylko wśród małych dzieci. Tiul pojawia się bowiem różnie w damskich stylizacjach. Nigdy wcześniej, jednak, nie widziałam tak bajkowej spódniczki, jak ta. Kupiłam ją więc od razu i trochę zwężyłam, żeby pasowała na moją małą pociechę. Wyzwanie ze strojem mam więc w połowie rozwiązanie. Teraz tylko kwestia znalezienie opaski z rogiem i uszami oraz wybór rajstop i bluzki. Prawdopodobnie bluzka będzie gładka biała albo pudrowo – różowa. Strój zapowiada się naprawdę wyjątkowo. 

Dziewczynki w wieku przedszkolnym mają zazwyczaj swoje ulubione bajki i bohaterów z nich, z którymi się utożsamiają. Są to często księżniczki lub inne bajkowe postacie, które zachwycają swoim wyglądem. Moja córka uwielbia jednorożce i zapragnęła przebrać się za jednego z nich na bal. Głównym elementem stroju będzie tęczowa spódniczka z tiulu.