Specjalistyczne badania trychologiczne

Genetyki nie oszukamy, ani nie zmienimy, dlatego niektórych problemów nie zwalczymy ziołami, czy kremami. Jednak nie każdy ma problemy zdrowotne, które są nieodwracalne. W dzisiejszych czasach wypadanie włosów można powstrzymać.

Na czym polegają badania trychologiczne?

badanie trychologicznePowszechnie się uważa, że wypadanie włosów jest problemem dotykającym mężczyzn po trzydziestym roku życia. Jednak problem dotyczy też kobiet, choć nie jest on wywołany testosteronem tak jak u mężczyzn. Kobietom wypadają włosy w wyniku przebytych, lub trwających chorób, nadmiernego stresu, czy źle zbilansowanej diecie. Wypadanie włosów jest naturalnym procesem biologicznym, który dotyczy każdego z nas, ale ilość gubionych kosmków nie powinna przekroczyć stu na dobę. Jeżeli tracimy więcej włosów, to jest to problem wymagający wizyty u specjalisty. Badanie trychologiczne jest przeprowadzane przez lekarzy w prywatnych przychodniach, albo w klinikach włosów. Polega ono na dokładnej ocenie stanu skóry głowy i postawieniu diagnozy. Między innymi przeprowadza się badanie owłosionej skóry głowy, pobranie wycinka skóry do badania histopatologicznego, lub badanie bakteriologiczne. Jego celem się ustalenie przyczyny i dobranie odpowiedniej terapii leczniczej mającej na celu poprawę stanu owłosienia skóry na głowie. Ostatecznością jest przeszczep skóry  w ramach chirurgii odtwórczej. W większości przypadków trycholog może zaradzić każdemu problemowi z włosami, pod warunkiem, że odpowiednio wcześnie się do niego zgłosimy.

Z wypadaniem włosów nie należy zbyt długo zwlekać, bo w szybkim czasie możemy stracić wszystkie. Jeżeli problem nie mija po maksymalnie trzech miesiącach, to koniecznie trzeba się udać na badanie u trychologa. Są one szybkie i bezbolesne, a mogą uratować naszą czuprynę.