Spacer z niemowlakiem w jesienny dzień

 

Nadeszła jesień a wraz z nią chłodniejsze dni. Mimo tego, że powietrze stało się o wiele mroźniejsze, to warto zażywać częstych spacerów. Jest to zdrowe dla naszego organizmu a tegoroczna aura wyjątkowo sprzyja takim wyprawom. Praktycznie każdy dzień wita nas słońcem i możemy cieszyć się prawdziwą polską jesienią. Warto na takie spacery zabiera również nasze dzieci. 

Komplet do wózka na jesienne dni

miękki komplet do wózka minkyWielu rodziców, szczególnie tych z krótkim stażem, obawia się zabierać niemowlęta na spacery, kiedy to na dworze zaczyna robić się zimniej. Warto jednak wiedzie, że takie spacery są bardzo potrzebne dla zdrowia dziecka. To, o czym jednak należy bezwzględnie pamiętać, to zapewnienie maluchowi odpowiedniej ilości ciepła. W tym zadaniu najlepiej sprawdzi się miękki komplet do wózka minky, czyli pościel stworzona dla najmłodszych, idealna na jesienne chłody. Taki komplet składa się głównie z poduszki i ciepłego kocyka. Kocyk ten zazwyczaj można w bardzo prosty sposób złożyć w rożek, w którym nasza pociecha będzie jeszcze mocniej zabezpieczona przed zimnem. W sklepach mamy do wyboru mnóstwo wzorów i kolorów takich kompletów. Ważne jest to, że są one idealnie dopasowane do rozmiarów wózka, więc nie trzeba się mocno wysilać, aby umieścić w nim taką pościel. Mamy chwalą sobie szczególnie to, że komplet jest niezwykle miły w dotyku, co jest szczególnie istotne w przypadku bardzo delikatnej skóry dziecka. Warto więc zainwestować w taki zestaw, aby spacery w jesienne dni odbywały się w ciepełku.

Spacery z niemowlakiem w jesienne dni są bardzo ważne. Dziecko potrzebuje pewnej dawki świeżego powietrza, aby dobrze funkcjonował jego organizm. Musimy tylko zadbać o to, aby zabezpieczyć malucha przed chłodem. DO tego idealnie nadają się specjalne komplety do wózka.