Solidne gzymsy ze styropianu to jakie?

Chyba każdy z nas lubi ozdoby. Może nie musi ich posiadać, ale już samo patrzenie na nie sprawia ogromną przyjemność. Jak się okazuje, gzymsy mogą ozdabiać nie tylko wnętrze budynku. Możliwe są również zastosowania zewnętrzne, które stanowią dodatkową ozdobę.

Zastosowanie gzymsów ze styropianu

solidne gzymsy ze styropianuTo swoista dekoracja wykonana zazwyczaj ze styropianu ekstrudowanego. Dzięki swojej lekkości, solidności i wysokiej jakości, zapewnia trwałość i łatwość montażu. Umieszczany między ścianą a sufitem. Powiększa optycznie pomieszczenie, subtelnie zakrywa różnego rodzaju niedoskonałości, chroni ściany i elewacje, jak również dodaje wyjątkowego waloru estetycznego. Sam montaż może wykonać każdy. Wystarczy tylko zestaw podstawowych narzędzi oraz użycie odpowiedniego kleju. Co w efekcie da nam perfekcyjną dekoracje na długie lata. Zatem solidne gzymsy ze styropianu to tani wybór wykończenia. Warto dodać, że poza gzymsami ze styropianu właśnie na rynku dostępne są także wykonane z polistyrenu. Ponadto poszczególne modele posiadają charakterystyczne dla siebie zakrzywienia czy wyżłobienia w strukturze materiału, co z kolei sprawia, że każdy z osobna jest po prostu wyjątkowy. I tak można wyróżnić kategorie takie, jak: gzyms klasyczny, elewacyjny, elewacyjny okienny, dekoratywny, nowoczesny czy przeznaczony pod parapet. Co więcej, materiał, z których są wykonane jest odporny na uszkodzenia i wilgoć. Dzięki swojej uniwersalności pasują do wielu aranżacji. A możliwość pomalowania ich daje z kolei szansę na zrealizowanie najbardziej zaskakujących pomysłów.

Produkt ten jest gotowy do instalacji. Jest świetną ozdobą niemal każdego pomieszczenia. Szeroki wybór kształtów i zastosowań dostępnych na rynku sprawia, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowy atut to także możliwość wykonania indywidualnych projektów.