Solidna niecka basenowa

Każdego roku w sezonie letnim są intensywnie promowane różnego rodzaju baseny ogrodowe które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dostępnych jest przynajmniej kilkanaście różnych modeli całorocznych i mobilnych.

Z czego może być zrobiona niecka basenowa?

niecki basenowe gotoweKiedyś niewiele osób posiadało jakikolwiek basen w ogrodzie, ponieważ były one ciężko dostępne i też dużo kosztowały. Dziś na taki luksus może sobie pozwolić niemalże każdy, kto tylko dysponuje odpowiednią ilość miejsca w ogrodzie. Pompowane baseny kosztują kilkaset złotych i można je kupić w każdym markecie, natomiast całoroczne zamawia się w specjalnych firmach, które poza sprzedażą prowadzą również usługi montażowe. Pierwszym krokiem w budowie basenu jest wybór niecki, która stanowi całe dno i brzegi basenu. Na rynku znajdziemy je w wielu kształtach, rozmiarach, a także  z płaskim lub stopniowanym snem. Kojena rzeczą, która trzeba wykonać przed rozpoczęciem prac jest zbadanie gruntu, czy jest możliwe w nim wykonanie odpowiednio głębokiego wykopu. Czasem bywa, że poziom wód gruntowych jest tak wysoki, to jest to niemożliwe. Niecki basenowe gotowe sa montowane w ziemi zaraz po wykonaniu wykopów, a na samym końcu prowadzone są pracę wykończeniowe. Na rynku oferowane są niecki marmurowe, betonowe, drewniane, aluminiowe, poliestrowe czy ze stali szlachetnej. Najdroższe będą marmurowe, ale też będą się najlepiej prezentować. Dodatkowo do każdego basenu można wykonać zadaszenie stałe lub tymczasowe.

Koszt zakupu i montażu basenu, to przeważnie od trzydziestu do nawet pięćdziesięciu kilku tysięcy złotych. Jest to cena niecki basenowej z pełnym montażem, bez ogrzewania, zadaszenia czy drabinek, które można dodatkowo zakupić w firmie sprzedającej baseny. To dość droga, ale też przyszłościowa inwestycja.