Samochody czyszczące kanalizację w centrach miast i nie tylko

Są różne sposoby czyszczenia kanalizacji. Wśród nich wyróżnia się udrażnianie mechaniczne, udrażnianie spiralne, udrażnianie prętowe, ale dla najbardziej wymagających użytkowników stworzono również oczyszczanie kanalizacji za pomocą specjalnie zaprojektowanych samochodów.

Samochody do oczyszczania kanalizacji z pompami ssąco-płuczącymi

samochód do czyszczenia kanalizacjiJest to rozwiązanie niezawodne i nowoczesne, które charakteryzuje się zdecydowanie najlepszym oczyszczaniem. Jest to oczywiście rodzaj czyszczenia ciśnieniowego kanalizacji. Woda uwalniana jest do rur kanalizacyjnych pod bardzo dużym ciśnieniem, dzięki czemu dochodzi nie tylko do usuwania szlamu, ale również wszelkiego rodzaju zatorów w kanalizacji i bardzo trudnych zanieczyszczeń. Taki samochód do czyszczenia kanalizacji nie tylko pozbywa się zanieczyszczeń z rur kanalizacyjnych, ale również gromadzi je, a następnie zajmuje się wywozem zanieczyszczeń i utylizacją. Są różne samochody, z których można skorzystać. Wśród nich znajdują się np. samochody czyszczące kanalizację Eole. DMC tych samochodów wynosi od 3,5 do 4,5 tony. Takie samochody wykorzystywane są w pracach w miejscach trudno dostępnych. Samochody mogą czyścić kanalizację w centrach miast czy też w garażach podziemnych. W tych miejscach rury kanalizacyjne są zazwyczaj bardzo zanieczyszczone, dlatego trzeba dbać o ich regularne udrażnianie. Dzięki czyszczeniu kanalizacji za pomocą samochodów poprawia się jakość wody, która na co dzień przepływa w rurach kanalizacyjnych.

Taka woda jest wolna od wszelkich zanieczyszczeń. W ofertach firm wynajmujących samochody czyszczące kanalizację znajdują się również auta typu Blizzard. Są to samochody, które posiadają pompy ssąco-płuczące. Te samochody to auta średniej wielkości. Nazywane są również pojazdami dwuosiowymi. Czyszczenie kanalizacji przez samochody jest łatwe i szybkie.