Różnorodne obejmy zaciskowe

W trakcie wykonywania różnego rodzaju prac, związanych z montażem instalacji wodnych, czy gazowych, niezbędne jest stosowanie odpowiednich elementów, umożliwiających trwałe łączenie dwóch elementów typu rurki bądź węże gumowe. Ważne jest, aby siła docisku była odpowiednio rozłożona, co pozwala uniknąć przeciążenia na rurach w miejscu łączenia oraz niweluje ryzyko powstania rozszczelnień.

Obejma samozaciskowa – zastosowanie

obejmy samozaciskoweNa rynku dostępne są różne rodzaje obejm zaciskowych. Ich różnorodność wynika z różnych potrzeb stosowania oraz metod ich aplikacji, co przekłada się na wszechstronność tego elementu. Różnego rodzaju opaski zaciskowe stosowane są w przemyśle maszynowym, do montażu i łączenia przewodów i rurek, podobnie w branży motoryzacyjnej pozwalają na trwałe łączenie podzespołów. Ekipy monterskie, wyspecjalizowane w montażu instalacji grzewczych, wodnych czy gazowych, wykorzystują różnego rodzaju złącza zaciskowe na co dzień. Obejmy samozaciskowe to jeden z rodzajów opasem zaciskowych. Jej zamocowanie jest bardzo proste. Do tego celu wystarczą wyłącznie szczypce lub kombinerki. Obejmy wykonywane są z wysokiej jakości materiałów, odpornych na korozję, co pozwala na ich montaż w różnym środowisku. Przede wszystkim obejma samozaciskowa pozwala na równomierny rozkład siły ucisku na łączeniu, co pozwala uniknąć rozszczelnień oraz zbyt dużej siły nacisku, prowadzącej do uszkodzenia rurek.

Obejmy mają wszechstronne zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, budowlanym, podczas konstrukcji maszyn przemysłowych, czy tworzenia instalacji gazowych lub wodnych. Dzięki dużej skuteczności łączenia, pozwalają na trwały montaż dwóch elementów, najczęściej rurek lub węży gumowych. Na co dzień wykorzystywane są przez profesjonalne ekipy, wyspecjalizowane w tego typu instalacjach.