Różne rodzaje nawierzchni poliuretanowych

Warto inwestować w place zabaw, które mogą być budowane przy przedszkolach, na osiedlach, w miejskich parkach i nie tylko. Obecnie place zabaw buduje się na specjalnych nawierzchniach. Wszystko po to, by utrzymanie czystości w takim miejscu było łatwiejsze oraz by dzieci mogły bawić się bezpiecznie.

Nawierzchnia z poliuretanu odporna na czynniki atmosferyczne

odpowiednie nawierzchnie na plac zabawJest wiele nawierzchni sportowych, które wykorzystywane są do budowy tego typu placów. Na pewno warto wyróżnić tutaj co najmniej kilka z nich i wspomnieć o ich zaletach. Najczęściej inwestuje się w nawierzchnie poliuretanowe. Nie jest to materiał drogi, a cechuje go wysokie bezpieczeństwo. Jedną z nawierzchni poliuretanowych jest Alsatan SC, 2S. Można też wybierać spośród innych jak np. Tetrapur albo Eltan. Kolejnym rodzajem nawierzchni pod place zabaw jest Novoflex Sport. Jest jeszcze nawierzchnia Conica, która pochodzi z samej Szwajcarii. Wbrew pozorom wybór nawierzchni ma duże znaczenie. Takie odpowiednie nawierzchnie na plac zabaw z pewnością zostaną zaproponowane przez firmy, który zajmują się projektowaniem, a następnie realizacją. Aktualnie wybór jest duży – można wybierać spośród tańszych i droższych nawierzchni poliuretanowych. Nie od dziś wiadomo, że poliuretan jest tworzywem sztucznym odpornym na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Nie należy więc obawiać się, że w okresie jesiennym, zimowym nawierzchnia ulegnie uszkodzeniu.

Poza tym dzieciom jest zdecydowanie wygodniej bawić się właśnie na takiej nawierzchni, w której nie ma żadnych dziur, wszystkie śmieci są od razu widoczne, a ponadto nawierzchnia nie jest śliska. Bez wątpienia każdemu inwestorowi zależy na bezpieczeństwie dzieci, które będą się bawić na powstającym placu zabaw. W związku z tym konieczne jest wybranie wysokiej jakości nawierzchni wykonanej z poliuretanu.